петък, април 26, 2024
HomeBasketballПул блести, Грийн излита от терена, а Морант пропуска последния изстрел

Пул блести, Грийн излита от терена, а Морант пропуска последния изстрел

Откриващата серия беше зрелище и те кара да искаш още: „Голдън Стейт Уориърс“ победиха „Мемфис Гризлис“ след истинско влакче в увеселителен парк.

Почитателите на Warriors знаят колко важен е Дреймънд Грийн за техния отбор. Фактът, че гъвкавият сноп от енергия още преди почивката на полувремето бе изгонен след фаул и по този начин вече не бе на разположение, сигурно е поставил тревожни линии на челата на мнозина.

Но в крайна сметка Дъбовете спечелиха със 117:116 при гостуването си на Мемфис Гризлис, което се реши едва след битка нагоре-надолу, когато Джа Морант не успя да вкара последния опит за домакините.

Морант и Джаксън са на 30

И така победител в мача не беше Морант – младата звезда с пернишки движения и огромна сила в скоковете едва не постигна трипъл-дабъл с 34 точки, 9 борби и 10 асистенции – нито съотборникът му Джарън Джаксън младши (33, 6 тройки), нито Стеф Къри (24 точки, 5 тройки). Не, 22-годишният стрелец на „Голдън Стейт“ Джордан Пул отново се активизира, идвайки от пейката, за да причини на „Гризлис“ продължително главоболие: за 38 минути възпитаникът на „Мичиган“ потъна в 12 от 20-те си стрелби (пет тройки) и отбеляза най-добрия резултат в кариерата си – 31 точки, като добави още осем борби, девет асистенции и два блока.

Воините пропиляха преднина от десет точки в последната четвърт, но половин минута преди края си върнаха водачеството с тройка на Клей Томпсън (15) и накрая го защитиха успешно. Дълги лица сред феновете на „Гризлис“. „Играта трае 48 минути, просто трябва да намерите начин. Намалихме до минимум загубите на топката и намерихме добри позиции за хвърляне“, каза Къри след първия мач. „Ядрото на този отбор има шампионска ДНК и ние искаме да се възползваме от това. Това е важна победа за нас.“

Вторият мач от серията е отново в Мемфис в сряда вечер (3.30 ч. българско време). Необходими са четири победи, за да продължите към финалите на конференцията.