петък, май 10, 2024
HomeEsportsПроклубният отбор на Германия е на финала на Еврокъп

Проклубният отбор на Германия е на финала на Еврокъп

Националният отбор на Проклубния отбор на Германия достигна до финала на Еврокъп 2022, като на 4 май го чака Португалия в спор за континенталната корона на турнира 11 срещу 11.

Мисията за спечелване на титлата европейски шампион, която започна с първия мач от груповата фаза на 23 март, е на път да приключи успешно. Германският отбор се класира на финала на Еврокъп 2022, където следващата седмица ще го очаква Португалия.

Решителният сблъсък е насрочен за 4 май от 21:00 ч. В сряда германският отбор за 11 срещу 11 се класира на финала с победа над Грузия с 3:1, 0:0, като победител в мача беше Джукан-Антонио „Хаос“ Горняк.

Двойната стачка става предварително решение

След неспокойно първо полувреме в първата част на полуфинала, „Хаосът“ вкара гол в рамките на няколко минути в началото на втората част. Малко преди края Марсел „Сан“ Краузе увеличи преднината си на 3:0, а в добавеното време грузинците успяха да намалят резултата до 1:3 и да поддържат останалото напрежение.

Въпреки това полуфиналните съперници не успяха да направят истински пробив във втората част, а отборът на германския професионален клуб умело се справи с мача и се класира на финала с убедителното 0:0. С общ резултат 3:1 „Хаосът“ & Co. вече бяха победили Грузия, за да стартират груповата фаза и Еврокъп.

EM титлата ще последва победата в Световната купа

По пътя към споменатия полуфинал последваха нови победи срещу Белгия (4:0, 2:1), Полша (0:0, 2:1) и Италия (0:1, 3:1). Португалците са последният съперник, който трябва да бъде победен, ако действащите световни шампиони в Pro Club искат да станат признати европейски шампиони.

Все още не съществува официално европейско първенство, организирано от EA SPORTS или FIFA, но Международната общност на професионалните клубове (IPCC) поема нещата в свои ръце. Еврокъп е състезание за определяне на най-добрия национален професионален клубен отбор на континента, в което 16 отбора се състезават помежду си.