неделя, май 5, 2024
HomeFootballПредставител на Кейн решава мача - Уембли трепери от попадението на Меткалф...

Представител на Кейн решава мача – Уембли трепери от попадението на Меткалф от Санкт Паули

Английският национален отбор завърши успешно генералната си репетиция за реванша от финала на Европейското първенство във вторник. Аутсайдерите от Австралия обаче също оставиха „Уембли“ да трепери

Пълното внимание в Англия е насочено към мача във вторник, когато на „Уембли“ гостуват европейските шампиони от Италия. Стартовият състав на Гарет Саутгейт ясно показа това. В петък вечер ключови играчи като капитана Кейн, Белингам и Райс бяха само на пейката за 90 минути.

А през първото полувреме Австралия заигра доста смело, като своята роля изиграха Меткалф и Ървайн, двама професионалисти от ФК Санкт Паули. Socceroos имаха визуално предимство и търсеха спасението си в атака – но в крайна сметка нито един от общо 14-те удара към вратата на аутсайдерите (Англия имаше само 9) не намери път към нея.

Уоткинс Кейн едва не даде преднина на фаворитите в 29-ата минута, но след прекрасен пас от Мадисън нападателят на Астън Вила прати топката встрани от десния стълб, след като вече беше заобиколил вратаря Райън. Малко след почивката обаче именно Уоткинс вкара златния гол на вечерта. След изпълнение на свободен удар от Англия защитата на Австралия беше дезорганизирана, Grealish стреля от остър ъгъл и Watkins засече топката на втора греда (57-та минута).

Само О’Грейди изпревари Уоткинс

Това беше специален гол за 27-годишния футболист, който за последен път изигра международен мач за Англия преди 563 дни. Той се беше разписал и при победата с 3:0 над Кот д’Ивоар в края на март 2022 г. Единствено Майк О’Грейди може да се похвали с по-дълъг интервал между два гола в последователни международни мачове, като между головете му през 1962 и 1969 г. има цели 2335 дни.

С настъпването на часа започнаха големите размени и от двете страни. Потокът беше нарушен, а убедителните действия на Австралия липсваха. Въпреки това гостите почти изравниха след една почиваща топка – и Меткалф, играч на Хамбург, всъщност имаше изравнителен гол на главата си. Но след изпълнение на корнер от страна на Бойл 23-годишният футболист насочи топката с глава към десния стълб (80-та минута).

Докато Англия сега ще се изправи срещу Италия, Австралия ще провери срещу Нова Зеландия следващия вторник – в лондонския квартал Брентфорд.