събота, април 27, 2024
HomeBasketballПоражение с 20 точки: горчив неуспех за Алба - Байерн остава близо...

Поражение с 20 точки: горчив неуспех за Алба – Байерн остава близо до дуото на върха

Алба Берлин се намира в известна криза в началото на новата година. Те претърпяха категорично поражение от старите си съперници от Бамберг

Alba Berlin все още чака първата си победа през новата година. След двете поражения в Евролигата в Каунас и срещу Болоня берлинският клуб претърпя изненадващо категорично поражение със 77:97 (41:33) от Бамберг Баскетс в неделя. Алба се представи разочароващо, особено след почивката.

Мат Томас от Алба обаче не искаше да приеме като оправдание голямото натоварване заради многото мачове в Евролигата и немското първенство. „Това не би трябвало да има нищо общо с това. Трябва да играем по-добре в продължение на 40 минути“, заяви берлинският играч в ефира на „Дин“ след мача.

Гостите от столицата потънаха само със слаби 33,3% от зоната за две точки за целия мач, въпреки че Стърлинг Браун (21 точки, 5/8 FG) и тройкаджиите (13/28) се справиха по-добре (общо 40,4% успеваемост). Това обаче не беше достатъчно срещу добрата отборна игра на Бамберг, особено след почивката. Бамберг вкара малко под 50 процента от паркета, допусна 36 точки на Алба само в четвъртата четвърт и се оттегли решително в този период.

Байерн остава близо до дуото на върха

От друга страна, баскетболният отбор на ФК Байерн не показа никаква слабост. Топфаворитите спечелиха с 91:85 (51:39) при гостуването си на „морските вълци“ от Рощок. Гостите, които наскоро също бяха загубили два пъти в Евролигата, направиха всичко ясно още преди почивката: Байерн спечели първата четвърт с 27:16. Девин Букър беше най-резултатният играч с 14 точки и седем борби.

По този начин баварците остават на една ръка разстояние от топ дуото на Кемниц и Улм, които вече бяха спечелили своите мачове в събота. Хемниц победи Лудвигсбург, а Улм надделя в Гьотинген.

Telekom Baskets Bonn остават на една ръка разстояние от местата, даващи право на участие в плейофите. Победителите в Шампионската лига са на осмо място с рекордните 10:6 победи след победата си със 108:83 (49:53) при гостуването си на EWE Baskets Oldenburg. Ноа Къркууд, Савион Флаг (и двамата по 21 точки) и Глин Уотсън-младши (20) изведоха Бон до победата при гостуването.

Brose Bamberg – Alba Berlin 97:77 (15:23,18:18,28:19,36:17)

Брой точки Брозе Бамберг: Коупланд 24, Нелсън 18, Грей 14, Джонсън 9, Ону 8, Станич 6, Тада 6, Херцог 4, Уудбъри 4, Уолрат 3, Хекман 1
Точки Алба Берлин: Браун 21, Томас 14, Просида 12, Уетцел 9, Кумадже 6, Шнайдер 5, Спаньоло 4, Делов 3, Тиман 3