csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketball20 pontos vereség: Keserű kudarc az Albának - a Bayern továbbra is...

20 pontos vereség: Keserű kudarc az Albának – a Bayern továbbra is közel marad az élboly duójához

Az Alba Berlin az új év elején egy kis válságban van. Egyértelmű vereséget szenvedtek régi riválisuktól a Bambergtől

Az

Alba Berlin továbbra is várja az új év első győzelmét. A berlini klub a Kaunasban és a Bologna ellen elszenvedett két Euroliga-vereség után vasárnap meglepően egyértelmű, 77:97 (41:33) vereséget szenvedett a Bamberg Baskets otthonában. Az Alba kiábrándító teljesítményt nyújtott, különösen a szünet után.

Matt Thomas, az Alba vezetőedzője azonban nem akarta mentségként elfogadni a sok Euroliga- és német bajnoki mérkőzés miatti nagy terhelést. „Ennek semmi köze nem lehet ehhez. Jobban kell játszanunk 40 percen keresztül” – mondta a berlini játékos a Dyn című műsorban a mérkőzés után.

A fővárosi vendégek a teljes mérkőzésen csak gyenge 33,3 százalékot süllyesztettek el kétpontosból, bár Sterling Brown (21 pont, 5/8 FG) és a hárompontosok (13/28) jobban teljesítettek (összességében 40,4 százalékos mezőnymutatóval). Ez azonban nem volt elég a Bamberg jó csapatteljesítményével szemben, különösen a nagyszünet után. A Bamberg alig 50 százalék alatt dobott a mezőnyből, csak a negyedik negyedben 36 pontot engedett az Albának, és abban a periódusban döntően elhúzott

Bayern továbbra is közel marad az éllovas duóhoz

A másik oldalon az FC Bayern Basketball nem mutatott gyengeséget. A csúcsfavoritok 91:85-re (51:39) nyertek a Rostock Seawolves otthonában. A vendégek, akik a közelmúltban kétszer is kikaptak az Euroligában, már a nagyszünet előtt egyértelművé tettek mindent: a Bayern 27:16-ra nyerte az első negyedet. Devin Booker 14 ponttal és hét lepattanóval volt a legszembetűnőbb játékos.

A bajorok így továbbra is tapadnak a Chemnitz és az Ulm élduójára, akik szombaton már megnyerték a meccseiket. A Chemnitz a Ludwigsburgot verte, az Ulm pedig Göttingenben diadalmaskodott.

A Telekom Baskets Bonn továbbra is karnyújtásnyira van a rájátszást érő helyektől. A Bajnokok Ligája-győztes 10:6-os győzelmi mérleggel a nyolcadik helyen áll az EWE Baskets Oldenburg 108:83-as (49:53) legyőzése után. Noah Kirkwood, Savion Flagg (mindketten 21 pont) és Glynn Watson Jr. (20) vezették a Bonnt az idegenbeli győzelemhez.

Brose Bamberg – Alba Berlin 97:77 (15:23,18:18,28:19,36:17)

Pontok Brose Bamberg: Copeland 24, Nelson 18, Gray 14, Johnson 9, Onu 8, Stanic 6, Tadda 6, Herzog 4, Woodbury 4, Wohlrath 3, Heckmann 1.
Pontok Alba Berlin: Brown 21, Thomas 14, Procida 12, Wetzell 9, Koumadje 6, Schneider 5, Spagnolo 4, Delow 3, Thiemann 3