сряда, май 8, 2024
HomeFootballОще една гривна, още един гол от пряк свободен удар: Меси блесна...

Още една гривна, още един гол от пряк свободен удар: Меси блесна и срещу Далас

Лионел Меси също изведе Интер Маями до победа срещу ФК Далас. Аржентинецът вкара два пъти в последния 16-и мач от турнира за Купата на Лигата.

За трети пореден път Лионел Меси вкара гол за новия си клуб. Аржентинецът даде преднина на Интер Маями срещу ФК Далас още в 6-ата минута: След асистенция от Жорди Алба той плъзна топката в долния ляв ъгъл с левия си крак, както често прави.

Далас се нуждаеше от известно време, но обърна мача още до почивката: Куиньон (37.) и Камунго (45.) вкараха за домакините, които увеличиха преднината си след почивката: Веласко (63.) направи 3:1, а след гола на Кремаски за Маями (65.) последва автогол на Тейлър (68.).

Меси изравни от свободен удар

В резултат на това Маями изостава с 4:2 до началото на последния период. Нов автогол обаче, този път от другата страна на Фарфан (80-та), върна отбора на треньора Херардо Мартино в рамките на един гол. След това Меси изравни в 85-ата минута: точно както при дебюта си за Маями, световният шампион вкара с директно изпълнен пряк свободен удар.

В последвалата дузпа Маями надделя, като Меси вкара от бялата точка, както и Серхио Бускетс, дългогодишен съотборник на Меси във ФК Барселона. На четвъртфиналите отборът от Флорида ще играе с победителя от мача между ФК Шарлот и ФК Хюстън Динамо следващата събота.