вторник, април 30, 2024
HomeFootballНезависимо от детинското поведение на Челси: вечерта на суперлативите на Палмър

Независимо от детинското поведение на Челси: вечерта на суперлативите на Палмър

ФК Челси спечели с категорична преднина мача от Висшата лига в понеделник вечер, като допусна половин дузина голове на ФК Евертън. Коул Палмър изнесе вечер на суперлативите – и въпреки това „сините“ се опозориха

удар с крак, едно-две със съотборника си Николас Джаксън, завършек с левия крак в далечния ъгъл – гол. Коул Палмър откри мача от Висшата лига в понеделник вечер в стила на Палмър. Първият му гол в 13-ата минута беше още един пример за това колко лесно е за 21-годишния играч да вкарва голове в може би най-добрата лига в света. Смесицата от изтънченост, без излишества и лека арогантност беше твърде много и за ФК Евертън – „ифтитата“ допуснаха поражение на „Стамфорд Бридж“.

Защото Палмър беше неудържим и в последствие, като направи 2:0 с глава, а след грешен пас от Джордан Пикфорд, след това го излъга и от 30 метра – с „по-слабия“ си десен крак. Между първия и третия гол на Палмър имаше 16 минути, като всичките той вкара с различни части на тялото си. Перфектният хеттрик, най-бързият по рода си в историята на Висшата лига. Този рекорд, поставен преди това от Томи Джонсън от „Астън Вила“, се е запазил в продължение на 29 години. Палмър подобри най-доброто време със спокойните девет минути.

По стъпките на Дрогба

Палмър влезе и в историята на самия клуб, като стана едва вторият играч след Дидие Дрогба, който отбелязва требъл в два поредни домакински мача. Преди това той постигна това постижение преди почти две седмици при драматичната победа с 4:3 над Манчестър Юнайтед – още една вечер, изпълнена с рекорди.

Рекордът на „сините“ сега принадлежи на самия Палмър – атакуващият полузащитник стана първият играч на Челси, който вкарва в седем поредни мача от Висшата лига на „Стамфорд Бридж“. Възходът на Палмър към върха би трябвало да накара и Ерлинг Хааланд да се изпоти, тъй като англичанинът се изравни с бившия си съотборник в класацията на голмайсторите.

Двадесетият гол на Палмър за сезона, който направи резултата 5:0 на почивката, беше предшестван от сблъсък, който сложи край на това, което трябваше да бъде перфектна вечер за сините. Палмър, разбира се, получи право да изпълни дузпа през второто полувреме. След това Нони Мадуке и Джаксън се бориха за изпълнението като двама ученици на детска площадка. Съотборниците им се намесиха и успокоиха двамата скандалджии. Мадуеке сякаш надделя, но Палмър, определеният за изпълнител на дузпата, все още беше на терена. В резултат на това човекът на вечерта грабна топката, което не се хареса нито на Мадуеке, нито на Джаксън. Последният дори трябваше да бъде изблъскан от Палмър и капитана Конър Галахър

„Това е недопустимо „

Палмър реализира безопасно, продължавайки 100-процентовата си успеваемост от деветия опит. Предходните сцени обаче останаха тема номер едно в разговорите, което накара и Маурисио Почетино да направи ясно изявление след мача. „Това, което се случи, е срамно“, заяви аржентинецът, който даде да се разбере, че Палмър е бил определеният стрелец и е заслужавал своето положение. „Много съм ядосан от тази постъпка, тя изпраща лош имидж към външния свят. Бих искал да се извиня на феновете, това е неприемливо“, бяха ясните думи на Почетино.

Това беше сцена, която даде дълбока представа за емоционалния свят на сините – въпреки огромните разходи през последните трансферни прозорци, Челси прави разочароващ сезон. Десетото място в лигата все още е твърде ниско за собствените им високи стандарти, но титлата все още е възможна за лондончани – полуфиналът на ФА Къп в Манчестър Сити е в събота (18:15 ч.). Сините могат само да се надяват, че Палмър все още се чувства като у дома си на „Етихад“