вторник, април 30, 2024
HomeBasketballБон пропуска финалната четворка на Шампионската лига

Бон пропуска финалната четворка на Шампионската лига

Телеком Баскетс пропуснаха финалната четворка в Шампионската лига. Бон загуби мач номер три срещу Перистери пред собствена публика

Защитниците на шампионската титла Telekom Baskets Bonn изпуснаха място на полуфиналите в Шампионската лига. Клубът от Бон загуби третата си четвъртфинална среща срещу гръцкия GS Peristeri със 77:89 (43:51) пред собствена публика във вторник, обръщайки серията след поражението на старта. Преди всичко високата ефективност на гостите, които реализираха над 61% от стрелбите си, костваше на Бон място в следващия кръг.

„Това е трудно. През целия сезон работихме усилено за този момент, но това не беше достатъчно“, заяви в микрофона на DAZN Брайън Фобс от Бон: „Те просто бяха по-добри и по-физически от нас днес. Боли ни, но имаме страхотни фенове и продължаваме да държим главите си горе“. Въпреки елиминацията публиката в Бон отпразнува отбора.

Отборът на белгийския треньор Роел Моорс, който в момента е осми в Бундеслигата и се бори за директно място в плейофите, се оказа с десет точки изоставане в края на първата четвърт въпреки добрите първи минути. Малко преди почивката в последния период дефицитът бе намалял до една точка, но баскетболистите не успяха да намалят разликата. Вместо това разликата отново постоянно нарастваше