понеделник, април 29, 2024
HomeTennisНадал уверено се класира на четвъртфиналите - Киргиос също преминава

Надал уверено се класира на четвъртфиналите – Киргиос също преминава

22-кратният победител в турнирите от Големия шлем Рафаел Надал достигна уверено до четвъртфиналите на „Уимбълдън“ и продължава да се стреми към мечтания финал срещу Новак Джокович.

36-годишната испанска тенис суперзвезда победи холандеца Ботич ван де Зандщулп с 6-4, 6-2, 7-6 (8-6). Надал допусна два пробива в третия сет, но запази самообладание в решителните моменти. Сега той ще се срещне с единадесетия в САЩ Тейлър Фриц, който не даде никакъв шанс на австралийския квалификант Джейсън Кублер с 6-3, 6-1, 6-4 и все още не е загубил сет.

Надал все още има шанс да спечели третата си титла от Големия шлем за годината. На финала може да се изправи срещу защитаващия титлата си Новак Джокович от Сърбия.

Противоречивият австралиец Ник Киргиос спечели поредния си емоционален мач срещу американеца Брандън Накашима с 4-6, 6-4, 7-6 (7-2), 3-6, 6-2. 27-годишният тенисист на моменти се оплакваше от проблеми с рамото и си позволяваше периоди на слабост след блестящи моменти. „Тази вечер със сигурност имам нужда от чаша вино“, каза Киргиос с облекчение за втория си четвъртфинал на Уимбълдън след дебюта през 2014 г.

Печелившият му двубой от третия кръг със световния номер пет Стефанос Циципас от Гърция предизвика вълнение, защото и двамата играчи бяха предупредени за нарушения, а след това се обвиниха взаимно. Киргиос е критикуван, че обижда съдиите, но също така е много популярен сред голяма част от обществеността. Сега Киргиос ще се изправи срещу чилиеца Кристиан Гарин, който победи австралиеца Алекс де Минаур с 2:6, 5:7, 7:6 (7:3), 6:4, 7:6 (10:6) за 4:34 часа.

При жените румънката Симона Халеп достигна до четвъртфиналите за първи път, откакто спечели титлата през 2019 г. 30-годишната тенисистка надделя с 6:1, 6:2 срещу четвъртата в света Паула Бадоса от Испания. Тя ще се изправи срещу американката Аманда Анисимова, победила с 6:2, 6:3 Хармония Тан от Франция, с което сложи край на изненадващата победа на победителката на Серена Уилямс.