péntek, április 19, 2024
HomeTennisNadal magabiztosan jutott a negyeddöntőbe - Kyrgios is továbbjutott

Nadal magabiztosan jutott a negyeddöntőbe – Kyrgios is továbbjutott

A 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes Rafael Nadal magabiztosan jutott a negyeddöntőbe Wimbledonban, és továbbra is a Novak Djokovic elleni álomdöntő felé törekszik.

A 36 éves spanyol szupersztár 6-4, 6-2, 7-6 (8-6) arányban legyőzte a holland Botic van de Zandschulpot. Nadal a harmadik szettben két bréket is eladott, de a döntő pillanatokban higgadt maradt. Most az amerikai Taylor Fritzszel találkozik, aki 6-3, 6-1, 6-4-es győzelmével esélyt sem adott az ausztrál selejtezős Jason Kublernek, és még szettet sem vesztett.

Nadalnak még mindig van esélye arra, hogy megnyerje idei harmadik Grand Slam-címét. A döntőben az első helyen kiemelt szerb Novak Djokoviccsal, a címvédővel csaphat össze.

Az ellentmondásos ausztrál Nick Kyrgios újabb érzelmi hullámvasutat nyert az amerikai Brandon Nakashima ellen 4-6, 6-4, 7-6 (7-2), 3-6, 6-2 arányban, a 27 éves játékos időnként vállproblémákra panaszkodott, és ragyogó pillanatok után gyenge periódusokat engedett meg magának. „Ma este biztosan szükségem lesz egy pohár borra” – mondta Kyrgios megkönnyebbülten a 2014-es debütálást követő második wimbledoni negyeddöntős szerepléséről.

A harmadik fordulóban a világranglista-ötödik görög Stefanos Tsitsipas elleni győztes párharca nagy port kavart, mivel mindkét játékost figyelmeztetésben részesítették szabálytalanságok miatt, és utána egymást hibáztatták. Kyrgiost kritizálják a játékvezetők sértegetése miatt, de a közönség nagy része körében is nagyon népszerű. Kyrgios most a chilei Cristian Garinnal találkozik, aki 4:34 óra alatt 2-6, 5-7, 7-6 (7-3), 6-4, 7-6 (10-6) arányban verte az ausztrál Alex de Minaurt.

A nőknél a román Simona Halep először jutott negyeddöntőbe a 2019-es címvédés óta. A 30 éves játékos 6-1, 6-2-re nyert a világranglista-vezető spanyol Paula Badosa ellen. Az amerikai Amanda Anisimova lesz az ellenfele, aki 6-2, 6-3-ra győzött a francia Harmony Tan ellen, ezzel véget vetett Serena Williams legyőzőjének meglepő sorozatának.