петък, март 29, 2024
HomeUEFA"Награда" за Кристиано Роналдо - сцената с Антъни поляризира

„Награда“ за Кристиано Роналдо – сцената с Антъни поляризира

Кристиано Роналдо се завърна след отстраняването си с гол в Лига Европа. Сцената на вечерта обаче беше представена от съотборник

Започна с разпръснати освирквания и завърши в хармония: Кристиано Роналдо се завърна в Манчестър Юнайтед след отстраняването си и дори получи похвала от треньора Ерик тен Хаг, който временно му беше наложил забрана.

37-годишният португалец вкара последния гол при домакинската победа с 3:0 над Шериф Тираспол в четвъртък вечер, която осигури на „червените дяволи“ място в елиминационните кръгове на Лига Европа и финал на груповата фаза в Реал Сосиедад, след като създаде няколко шанса в началото на мача, но и ги пропусна. В 81-ата минута той не успя да преодолее с глава стража на Шериф Максим Ковал, но прахоса топката предвидливо.

„Той не се предаде“, коментира десетката Хаг 90-минутното представяне на своя нападател, „той не е правил това през цялата си кариера. И в крайна сметка той получи награда за това.“ Това важи и за атмосферата: макар че имаше няколко освирквания от феновете на домакините, смесени с възгласите, когато името му беше прочетено преди началото, всичко отново беше наред с неговия гол най-късно.

Кристиано Роналдо потвърждава: „Ние сме заедно!“

„Страхотно отборно представяне и добра победа“, написа самият Кристиано Роналдо в Instagram, като настоя: „Ние сме заедно!“ Десет Хаг го отстраниха миналата седмица, след като той отказа да бъде заменен при домакинската победа над Тотнъм (2:0) във Висшата лига и изчезна в катакомбите преди последния съдийски сигнал.

Въпреки че обстоятелствата в четвъртък по-скоро не отговаряха на представата му за себе си – нелюбимо състезание с непривлекателен съперник – CR7 изглеждаше превъзпитан на терена. „Отборът го поставяше на добри позиции отново и отново, а той също се поставяше на добри позиции“, отбеляза със задоволство Тен Хаг.

„Клоунът“ Антоний: Ten Hag обявява „корекция „

Polarised този път имаше още един. Антони, който дойде от Аякс Амстердам през лятото за почти 100 млн. евро, продължи да демонстрира шоу, като кулминацията му бе сцена през първото полувреме: на дясното крило той пое една топка и се завъртя два пъти с нея напълно безпроблемно.

Феновете го отпразнуваха, а телевизионният анализатор Пол Скоулс гневно нарече Антъни „клоун“. И десет хага? Треньорът първо настоя, че не е заменил 22-годишния бразилец на почивката, защото това е било „повече или по-малко планирано“. Дипломатическата му присъда: „Нямам проблем с триковете, стига да са целесъобразни. Ако не изгубите топката, всичко е наред, но ако това е трик заради самия трик, тогава ще го коригирам.“

Точно това вероятно ще направи Антъни: 720-градусовото му завъртане не донесе нищо добро на Юнайтед – последвалият му пробив излезе извън очертанията на вратата.