péntek, április 26, 2024
HomeUEFA"Jutalom" Cristiano Ronaldónak - Antony jelenete polarizál

„Jutalom” Cristiano Ronaldónak – Antony jelenete polarizál

Cristiano Ronaldo az Európa Ligában szerzett góllal tért vissza eltiltása után. Az este jelenetét azonban egy csapattársunk szállította

Szórványos fújolással kezdődött, és harmóniával végződött: Cristiano Ronaldo eltiltása után elkötelezetten tért vissza a Manchester Unitedhez, és még az őt ideiglenesen eltiltott Erik ten Hag edzőtől is dicséretet kapott utána.

A 37 éves portugál szerezte a csütörtök esti, Sheriff Tiraspol elleni 3-0-s hazai győzelem utolsó gólját, amellyel a Vörös Ördögök bejutottak az Európa Liga kieséses szakaszába és a Real Sociedad elleni csoportdöntőbe, miután a mérkőzésen korábban több lehetőséget is kialakított, de azokat is elpuskázta. A 81. percben nem sikerült elfejelnie a Sheriff kapusa, Maksym Koval mellett, de átgondoltan leporolta.

„Nem adta fel” – kommentálta tíz Hag a támadója 90 perces teljesítményét – „egész pályafutása során nem csinált ilyet. És a végén meg is kapta érte a jutalmát.” Ez a hangulatra is igaz volt: míg a hazai szurkolók a kezdőrúgás előtt, amikor felolvasták a nevét, a jubileumi éljenzés közé vegyült néhány fújolás, legkésőbb a góljával minden újra jó lett.

Cristiano Ronaldo megerősíti: „Együtt állunk!”

„Nagyszerű csapatteljesítmény és egy jó győzelem” – írta maga Cristiano Ronaldo az Instagramon, kitartva amellett: „Együtt állunk!”. Tíz Hag felfüggesztette őt a múlt héten, miután a Tottenham elleni hazai Premier League-győzelem (2-0) alkalmával megtagadta a cserét, és a végső sípszó előtt eltűnt a katakombákban.

Bár a csütörtöki körülmények inkább nem illettek az önképéhez – egy nem szeretett verseny egy nem túl vonzó ellenféllel -, CR7 a pályán mégis megbékéltnek tűnt. „A csapat újra és újra jó helyzetbe hozta őt, és ő is jó helyzetbe hozta magát” – jegyezte meg elégedetten ten Hag.

„Bohóc” Antony: Ten Hag bejelentette a „korrekciót „

Polarised ezúttal egy másikat kapott. A nyáron közel 100 millió euróért az Ajax Amszterdamtól érkezett Antony folyamatosan parádés teljesítményt nyújtott, ami az első félidőben egy jelenetben csúcsosodott ki: a jobb szélen elvett egy labdát – és kétszer is megpördült vele teljesen ellenőrizetlenül.

A szurkolók ünnepelték, Paul Scholes televíziós szakértő dühösen „bohócnak” nevezte Antoniust. És tíz Hag? Az edző először is ragaszkodott ahhoz, hogy a szünetben nem emiatt cserélte le a 22 éves brazilt, ez „többé-kevésbé tervbe volt véve”. Diplomáciai ítélete: „Nincs bajom a trükkökkel, amíg azok célszerűek. Ha nem veszíted el a labdát, akkor rendben van, de ha ez egy trükk a trükk kedvéért, akkor kijavítom”.

Pontosan ez az, amire Antony valószínűleg képes lesz: 720 fokos fordulója egyáltalán nem tett jót a Unitednek – az ezt követő átadása kiment a pályán kívülre.