събота, април 20, 2024
HomeLa LigaМодрич блестящо два пъти: Ефикасна победа на Реал във Виго

Модрич блестящо два пъти: Ефикасна победа на Реал във Виго

В събота вечер Реал Мадрид спечели с 4:1 в Селта Виго. Кралските особи се представиха много ефективно – а в редиците си имаха добре представящия се Модрич.

Реал трябваше да се справи без Кроос в събота вечер във Виго, който не беше на разположение заради грип. Каземиро също е аут, полузащитникът ще премине в Манчестър Юнайтед. Така че само един от „Бермудския триъгълник“, както го нарече треньорът Карлос Анчелоти, все още беше там – и това беше Модрич. Повече за него по-късно.

Наказания по хандбал и за двата отбора

Мачът започна доста спокойно – до момента, в който гостите поискаха дузпа в 12-ата минута, а Тапиа улови удара на Алаба с дясната си ръка от близка дистанция. Първоначално мачът продължава, но съдията Хесус Гил Мансано е изпратен до монитора и посочва мястото. Бензема не изпусна шанса (14-и). Трябваше да има и дузпа от другата страна, тази беше по-ясна, Едер Милитао блокира удара с глава на Пасиенсия с протегнатата си ръка, съдията веднага даде дузпа. Голмайсторът Яго Аспас се разписа богато, въпреки че Куртоа отгатна ъгъла (23.).

Прекрасно стъпване на Модрич

Грамата беше много равностойна, домакините се държаха много добре с шампионите и победителите в Шампионската лига, а Черви дори за малко не поведе (33.). Но фактът, че „кралскосините“ все пак се прибраха в съблекалнята с преднина, се дължи на гениалния Модрич, който прати топката в десния ъгъл от 19 метра (41). Хърватинът имаше твърде много пространство, защото Тапир му се изплъзна.

Реално изключително ефективен

След почивката Виго имаше първата възможност чрез Пасиенсия (53-ата минута), но Реал вкара гола: Модрич изпрати Винисиус Жуниор по пътя му с мечтан пас, бразилецът заобиколи Марчезин и вкара в празната врата (56-ата минута). Домакините потърсиха директен отговор, но Аиду стреля твърде високо (63.). Този ден обаче Селта имаше проблем с това, че мадридчани бяха изключително студени: Валверде вкара топката в левия ъгъл и на практика гарантира решението с 4:1 в 66-ата минута.

След този гол въздухът беше изпуснат, Мадрид управляваше играта умело и Виго вече не вярваше в мегапобедата. По този начин шампионите постигнаха втора победа във втория си мач от лигата, която едва не се оказа още по-висока, но малко преди края Азард пропусна дузпа (87-ата).