събота, април 27, 2024
HomeFootballМеси спасява късно равенство: бившият франкфурец дразни Интер Маями

Меси спасява късно равенство: бившият франкфурец дразни Интер Маями

Интер Маями пропусна да спечели шест точки на старта на новия сезон в МЛС. Лионел Меси спаси точката в края на мача срещу Лос Анджелис Галакси. Отборът на Сандро Шварц остана без гол в откриващия мач

С много късмет Интер Маями избегна първото си поражение във второто си участие през новия сезон в МЛС. Три дни след домакинската победа с 2:0 в откриващия мач срещу Реал Солт Лейк Лионел Меси спаси равенството 1:1 за своя отбор в продълженията в понеделник вечер (централноевропейско време).

След като първоначално домакините получиха дузпа, отсъдена от Серхио Бускетс в доминиращото, но безголово първо полувреме – вратарят Дрейк Календер спаси от дългогодишния професионалист на Барса Рики Пуиг (13′) – именно Деян Йовелич изведе Лос Анджелис напред. 24-годишният сърбин, който имаше договор с Айнтрахт Франкфурт между 2019 и 2021 г., но не успя да се наложи, се разписа след центриране на Марко Делгадо – последният реагира бързо, след като далечен удар на Календер беше отразен встрани (75′).

Защото Делгадо си изкара жълт картон в 87-ата минута, Интер изигра последните минути в числено превъзходство и знаеше как да се възползва. В третата минута на продължението Меси се наведе, за да насочи ниско под напречната греда в наказателното поле ниско центриране на Жорди Алба и да вкара първия си гол за сезона

Гресел: „Можеше да се развие по всякакъв начин „

„Това не беше лесен мач, можеше да се развие по различен начин. Особено с дузпата и добрите шансове през първото полувреме. Ето защо е малко щастливо, че все още сме с резултат 1:1. Но индивидуалното качество е от значение“, заяви пред Германската агенция по печата новият съотборник на Меси Юлиан Гресел, който отново бе в стартовата XI. „Не е лесно да играеш в тази лига, в сряда във Флорида, а три дни по-късно на другия край на континента след шестчасов полет.“ След двойната смяна Интер ще играе отново чак в събота (22,30 ч. централноевропейско време) у дома срещу Орландо Сити.

Сандро Шварц също трябваше да се задоволи с равенство при дебюта си в МЛС като нов треньор на Ню Йорк Ред Булс. Отборът, воден от бившия национал на Лайпциг Емил Форсберг, завърши наравно 0:0 в Нешвил СК, който, подобно на Червените бикове, беше елиминиран в първия плейофен кръг през предходния сезон.