събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueМане го прави: Червените спечелиха и срещу Уест Хем

Мане го прави: Червените спечелиха и срещу Уест Хем

Поредицата на ФК Ливърпул продължава: С победа с 1:0 над Уест Хем Юнайтед отборът на Юрген Клоп постигна дванадесетата си поредна победа в състезателен мач – благодарение на Садио Мане.

Натискът върху Манчестър Сити се увеличи: Победата над Уест Хем премести Ливърпул в рамките на три точки от лидерите, които се изправят срещу Ман Юнайтед в дербито утре (17.30 ч.) – и те започнаха рано срещу чуковете.

Само след две минути на „Анфийлд“ се разнесе дълбок ропот. Александър-Арнолд изпрати Салах с бързо изпълнен пряк свободен удар, но египтянинът не успя да преодолее Фабиански (2.). Будните и решителни „червени“ продължиха да натискат гостите и бяха особено опасни чрез привличащия вниманието новобранец Луис Диас. Доусън блокира един от завършващите удари на колумбиеца, а Салах отново пропусна (14).

Mané остава хладнокръвен

West Ham, които имаха големи проблеми срещу домакините с висока преса и рядко успяваха да контролират и успокояват играта, все пак създадоха възможности с дълги топки. На два пъти Антонио не успя да преодолее Алисон (14., 22.). Мане, от друга страна, беше по-хладнокръвен. Сенегалецът вкара топката от Александър-Арнолд и заслужено поведе (27-и). Впоследствие човекът, който даде асистенцията, за малко не изпълни свободния си удар (33-и). Малко преди почивката нещата станаха още по-интензивни: първо Кресуел спаси на линията след отразен удар на Луис Диас, а от другата страна Александър-Арнолд изчисти топката, преди Пабло Форнал да я прати в мрежата (39).

През второто полувреме и двата отбора се поуспокоиха малко – особено след като контузията и последвалата смяна на най-добрия реализатор на Уест Хем Джаред Боуен прекъснаха хода на играта (53-та минута). Едва половин час преди последния съдийски сигнал „червените“ увеличиха темпото. Луис Диас и Салах не успяха да увеличат преднината (64-та, 66-та) – което почти си отмъсти. Но Ланзини изстреля топката над наказателното поле от най-близко разстояние (70.).

След това „чуковете“ не успяха да направят истинска финална атака, така че победата остана заслужена за Ливърпул. Отборът на Юрген Клоп спечели дванадесетия си пореден състезателен мач.

Червените се изправят срещу Интер Милано във втория мач от последния 16-и кръг на Шампионската лига във вторник (21:00 ч.). Уест Хем приема Севиля в последния 16-и кръг на Лига Европа в четвъртък (18:45 ч.).