вторник, април 30, 2024
HomeFootballМали се противопостави на малцината и спечели късно в Южен Судан

Мали се противопостави на малцината и спечели късно в Южен Судан

В квалификациите за Купата на Африка Мали изпълни задължението си в Южен Судан в края на мача. Срещу аутсайдерите фаворитите два пъти си усложниха живота.

Всичко изглеждаше като равенство между Южен Судан и Мали, когато гостите от Западна Африка извадиха последната си опция: В 90-ата минута нападателят на Залцбург Койта влезе на терена – и осигури празнувания гол в яростното време за игра.

Отборът около двамата играчи от Бундеслигата Самасеку (TSG Хофенхайм) и Хайдара (RB Лайпциг) можеше да обвинява само себе си за това, че е стигнал толкова далеч срещу съперник, който е по-нисък на хартия. Едва половин час преди Куяте да вкара топката в собствената си мрежа и да даде преднина на Южен Судан (29-ата минута).

Двойна атака печели срещу автогол и отстраняване

Гостите не успяха да намерят отговор през първото полувреме, а Камара, който също е активен в Залцбург, вкара изкупителния гол за Мали в 58-ата минута. Точно двайсет минути по-късно обаче Коне подари на своя отбор втория гол, като си изкара червен картон. Лидерите в група G бяха принудени да изиграят последния четвърт час с дефицит.

Трябваше да мине време до смяната на Койта, преди таблото да се обогати с нов резултат. Играчът на Залцбург беше на терена по-малко от три минути, когато вкара гола за 2:1 за своя отбор (90.+3). Онези, които предполагаха, че крайният резултат ще бъде същият, обаче се оказаха в грешка, тъй като еуфоричните гости дори добавиха трети гол чрез Диенг (90.+5) в съкратен мач срещу разтревожените домакини и затвърдиха преднината си в класирането по пътя към континенталния шампионат на Африка с резултат 3:1.