неделя, май 5, 2024
HomePremier LeagueМакТоминай вкара два пъти: Манчестър Юнайтед се противопостави на критиците

МакТоминай вкара два пъти: Манчестър Юнайтед се противопостави на критиците

Манчестър Юнайтед победи Челси с 2:1 след поредната проблемна седмица. МакТоминай отново блесна като голмайстор при домакинската победа на „червените дяволи“

След една неспокойна седмица, включваща изключването на няколко журналисти от пресконференцията, Манчестър Юнайтед и мениджърът Ерик тен Хаг трябваше да се съсредоточат върху домакинския мач срещу ФК Челси след поражението с 1:0 в Нюкасъл. Заплахата от елиминиране от Шампионската лига беше довела и до значително увеличаване на критиките към отбора. Холандецът предпочете да направи четири промени, като пусна Рашфорд на пейката заедно с Уан-Бисака, Майну и Мартиал. Линдельоф, Амрабат, Антони и Хьойлунд се преместиха в стартовата единайсеторка.

Гостите от Западен Лондон бяха в по-добра позиция преди началото на мача. Треньорът на Челси Маурисио Почетино направи две промени в сравнение с неотдавнашната победа с 3:2 над Брайтън: Кукурела замени Бадиашиле (скамейка), Палмър зае мястото на отстранения от игра с жълт цвят Галахър.

Бруно Фернандес пропусна от бялата точка – Мактоминей откри резултата

Мачът на „Олд Трафорд“ започна с много атаки – и почти ранна преднина за домакините. След като Хьойлунд не успя да преодолее вратаря на Челси Санчес (4), само пет минути по-късно Бруно Фернандес пропусна дузпа срещу испанеца. Преди това Фернандес от Челси беше ударил Антони в крака в наказателното поле и Кристофър Кавани посочи бялата точка след проверка на VAR.

Червените дяволи обаче не се стреснаха от пропуснатата дузпа и поведоха в 19-ата минута. Изстрел с левия крак на МакТоминай попадна в мрежата – четвърти гол на дефанзивния полузащитник за сезона.

Палмър намери пролуката

Бързото развитие на играта продължи и след това, като в рамките на няколко минути и двете страни създадоха нови забележителни възможности. В 32-ата минута Мактоминей пропусна шанса за своя гол два пъти поред срещу Санчес. Малко по-късно Джаксън (33) и Мъдрик (36) също не успяха да се разпишат на другия край.

Забавното първо полувреме завърши с удар на Палмър, който Линдельоф не успя да спре решително на границата на наказателното поле. Стражът на Юнайтед Онана се разтегна, но не успя да предотврати прецизен удар в долния десен ъгъл (45′).

МакТоминай се разписа с глава

Окуражени от изравнителния гол, Челси излязоха на терена, но Джаксън пропусна първия шанс за второто полувреме (49′). След това обаче вълната отново се обърна – от този момент нататък домакините отново ясно задаваха тона. След като Гарначо (55′) и Антони (61′) за малко не успяха да направят резултата 2:1, в 70-ата минута Гарначо подаде перфектно топката на Мактоминей. Полузащитникът, който отбеляза гол, спечели двубой с Колвил на втора греда и с глава се разписа.

В заключителната фаза на мача също имаше нови опасни положения за гол и от двете страни, но повече голове не бяха отбелязани. Гарначо пропусна на два пъти от обещаващи позиции (74′ и 80′), а нито Фернандес (85′), нито резервата Броя (90.+1) успяха да запишат имената си в края на мача за сините.

Победата на „червените дяволи“ беше добра като цяло благодарение на явното им превъзходство по отношение на шансовете и остави отборите на цели осем точки разлика в таблицата. Манчестър Юнайтед продължава кампанията си във Висшата лига следващата събота с домакински мач срещу АФК Борнемут (16:00 ч.). На следващия ден „сините“ са домакини на ФК Евертън (15:00 ч.).