четвъртък, април 25, 2024
HomeBasketballЛудвигсбург си осигури домакинско предимство - Байерн срещу Кемниц

Лудвигсбург си осигури домакинско предимство – Байерн срещу Кемниц

В последния мач от редовния сезон в баскетболната Бундеслига MHP Riesen Ludwigsburg си осигури домакинско предимство за първия плейофен кръг. Това също така означава, че Байерн Мюнхен ще трябва да се изправи срещу „страховития противник“ Нинерс Кемниц.

Като MHP Riesen Ludwigsburg победи MLP Academics Heidelberg с 98:83 (46:41) в последния мач от основния кръг за сезона в сряда, те запазиха четвъртото място, а Chemnitz остана шести в таблицата. FC Bayern вече беше потвърдил третото си място.

Първоначално Лудвигсбург се справи трудно с гостите. Хвърлянията от линията за три точки не паднаха, така че Хайделберг успя да се откъсне на седем точки. През втората четвърт обаче домакините отново се представиха в обичайната си силна форма и успяха да излязат на почивката с преднина благодарение на серия от 12:0.

През второто полувреме домакините увеличиха преднината си и натрупаха важно самочувствие преди плейофите. Там те ще се срещнат с ratiopharm Ulm.

Мюнхен ще играе в петък и неделя у дома срещу Кемниц, който спечели и трите мача срещу фаворитите през сезона – включително четвъртфинала за купата.

Шампионът и победител в основния кръг Алба Берлин ще срещне бившия шампион в сериите Брозе Бамберг (8-и), а Telekom Baskets Bonn (2-и) ще играе с Хамбург Тауърс (7-и). Двата фаворита за титлата Алба и Байерн могат да се срещнат най-рано на финала.