събота, май 4, 2024
HomeBasketballЛейкърс побеждават Клипърс след XL завръщане - юбилярът Дончич блести на 25-ия...

Лейкърс побеждават Клипърс след XL завръщане – юбилярът Дончич блести на 25-ия ден.

Лос Анджелис Лейкърс спечелиха градския двубой с Клипърс, задвижван от Леброн Джеймс и след див обрат в четвъртата четвърт. Лука Дончич си направи подарък за 25-ия си рожден ден. НБА в четвъртък сутринта

77:98 малко след началото на четвъртата четвърт. Някои баскетболни треньори може би вече мислят за втория блок и за ранно обявяване на garbage time. Въпреки това Лос Анджелис Лейкърс не се предаде в градския двубой с Клипърс. 39-годишният мъж изведе отбора си до победа със 116:112, която вече не се смяташе за възможна.

Леброн Джеймс е вечно младата звезда на НБА. „Кралят“ затегна юздите, когато мачът вече изглеждаше загубен, като вкара 19 от 34-те си точки в четвъртото тримесечие и така осигури обрата. „Мачът не е свършил, докато на таблото не се появят двуцифрени числа“, каза Джеймс след най-големия обрат в последната четвърт в кариерата си в НБА, която вече продължава повече от 20 години. Въпреки това с 32 победи и 28 поражения Лейкърс все още трябва да се притесняват за участие в плейофите, докато градските им съперници остават на четвърто място в Западната конференция с 37 победи и 20 поражения.

Тейс: „Просто имахме твърде много обрати „

Световният шампион Даниел Тайс беше сред разочарованите след срива на неговия отбор с 8:34 след сирената. Играчът от Долна Саксония отново бе пуснат да започне и показа добри действия в началото. В крайна сметка той вкара девет точки, грабна пет борби и заключи: „Просто имахме твърде много обрати в последната четвърт. Мисля, че Лейкърс вкараха девет точки през първото полувреме, след като загубихме владението, но през второто полувреме те бяха 30“, каза Тайс.

В Торонто основният фокус беше върху Лука Дончич. Словенската суперзвезда на Далас Маверикс (34-25), който е в клуба сякаш от цяла вечност, отпразнува 25-ия си рожден ден в Канада. Достатъчно подобаващо с огромен трипъл-дабъл. Дончич добави 30 точки, 11 борби и 16 асистенции към актива си при победата със 136:125 над Раптърс (22-37), които преди това бяха спечелили три поредни победи. Кайри Ървинг почти не отстъпваше на колегата си от бекграунда (29), а Макси Клебер седна заради счупения си нос.

Минесота Тимбъруулвс излезе начело в Западната конференция (42-17) с победа над Мемфис Гризлис (20-39) със 110:101. Антъни Едуардс беше най-резултатният играч в този мач (34). Шампионите от Денвър Нъгетс са по петите на съперниците си в напрегнатата горна част, като спечелиха със 117-96 над Сакраменто Кингс (33-25), за да се придвижат до 40-19. Джамал Мъри изведе отбора си до победата с 32 точки, а Никола Йокич се нуждаеше само от три четвърти за 19-ия си трипъл-дабъл за сезона (14/14/11).

Дръмънд събра 26 борби

В дива битка на Изток Чикаго Булс (28-31) победи Кливланд Кавалиърс (38-20) със 132:123 в двойно продължение. ДеМар ДеРозан (35 точки) беше голмайсторът в решителната фаза на мача. Като цяло „биковете“ бяха изключителни и в двете части. Андре Дръмънд (26 борби със 17 точки) грабна по-голямата част от борбите, като общият им брой за бившия шампион достигна 74 – рекорд за сезона в НБА