петък, април 19, 2024
HomeLa LigaЛевандовски вкарва два пъти: Барса печели лесно в продълженията срещу Елче

Левандовски вкарва два пъти: Барса печели лесно в продълженията срещу Елче

В събота следобед ФК Барселона постигна петата си победа в шест мача в лигата. Елче нямаше никакъв шанс на „Камп Ноу“ – до голяма степен заради ранно изгонване

Треньорът на Барса Хави трябваше да се върне към рутината в първенството след Шампионската лига и поражението с 0:2 в Мюнхен и направи общо пет ротации: Гарсия замени Кристенсен в централната защита, Балде се защитаваше отляво вместо Маркос Алонсо. Кесие и де Йонг започнаха в средата на терена вместо Гави и Серхио Бускетс, а Депай замени Рафиня.

Elche трябва да играе 75 минути в намален състав

Последният в класирането Елче успешно държеше Барса далеч от собствената си врата в началните етапи. В 14-ата минута обаче играта пое в ясна посока: Елче не успя да предотврати атака през центъра, де Йонг подаде към Левандовски, който можеше да бъде спрян само с фаул на Гонсало Верду. Капитанът получи червен картон за фаула си и Елче беше принуден да играе 75 минути извън игра.

Впоследствие каталунците се втурнаха към вратата на гостите. Депай (23-и) и де Йонг (26-и) не успяха да намерят вратаря Едгар Бадия, преди Левандовски да даде преднина на Барса: след центриране от Балде нападателят бе на стрелкова позиция и прокара топката над линията (34-и).

Depay се увеличава – Левандовски вкарва гол

J Точно преди почивката отново Балде подаде отляво в центъра и подаде на Депай. С бърз шут холандецът изпревари съперника си, след което заби топката под напречната греда (41-ви).

Преднината от 3:0, която беше отнета от VAR преди свирката на полувремето (43-ата минута), беше осигурена от втория гол на Левандовски малко след почивката: полякът имаше право да стреля в долния ляв ъгъл от централна позиция (48-ата минута).

С три гола преднина зад гърба си и човек повече на терена, трите точки за Барселона бяха почти сигурни. Каталунците съответно контролираха играта. С изключение на няколко шанса, които бяха пропуснати от Ансу Фати (75-и), Феран Торес (79-и) и Араужо (80-и), в заключителната фаза не се случиха много други неща и FCB спечели петия мач в шестия мач от лигата, който не беше застрашен в нито един момент.

След международната пауза Барса ще продължи с гостуване в Майорка, последвано от важното гостуване в Шампионската лига на Интер Милано (4 октомври, 21:00 ч.).