петък, април 19, 2024
HomePremier LeagueСон вкарва хеттрик: Тотнъм побеждава Лестър с 6:2

Сон вкарва хеттрик: Тотнъм побеждава Лестър с 6:2

Тотнъм Хотспърс продължи участието си във Висшата лига, като победи борещите се за оцеляване лисици от Лестър. След разнообразно първо полувреме лондончани, водени от заместника си Сон, вдигнаха оборотите през второто полувреме, за да постигнат комфортна победа.

След късното и заслужено поражение в Шампионската лига срещу Спортинг Тотнъм се изправи срещу предполагаемо осъществим съперник в лицето на нямащия победа в дъното на Висшата лига Лестър Сити. Но още след около три минути стана ясно, че „лисиците“ не са за подценяване: След бърза атака отляво Санчес излезе стремително напред срещу Джъстин и гостите получиха дузпа. При първия опит Льорис спаси удара на Тилеманс, но беше отсъдена дузпа. При втория опит белгиецът издържа на нервите си и вкара гол, за да излезе начело (6-и).

Проблемите на борещите се за оцеляване „лисици“ станаха очевидни при директната контраатака. След късо изпълнение на корнер отляво, ударът на Кулушевски не попадна в полезрението на Кейн и ранната преднина бе изпусната. Английският международен нападател се разписа с глава от близко разстояние (8-и). След 20 минути всеки играч на Лестър разбра, че „шпорите“ са много опасни с високи топки. След корнер на Перишич отново висока топка създаде много проблеми на „лисиците“. Диър се издигна по-високо от противниците си и насочи топката в далечния ъгъл (21.).

Санчес повежда, Мадисън изравнява

Малко след това можеше да стане още по-лошо, топката отново беше в мрежата след корнер отляво (27.). Но тъй като Санчес наруши правилата, съдията Хупър отсъди фаул срещу нападателя. Лестър се измъкна леко и изравни. След центриране на Кастанье Мадисън удари топката с голнята си и я прати в мрежата над Льорис (41). В края на първото полувреме и двамата вратари имаха възможност да се отличат, като първо Уорд направи отлично спасяване срещу Санчес (43-ата минута), а след това от другата страна Ллорис със силен рефлекс спаси Мадисън (45.+1).

Прекъсването на полувремето не повлия на оживената игра, която продължи с високо темпо. Минаха по-малко от две минути и топката отново се озова в мрежата. Този път Spurs отново поеха инициативата. Ндиди изгуби топката при извеждането на Бентанкур, който проби и се оказа свободен пред вратата (47-и). След гола обаче въздухът малко се раздвижи, само Дака успя да отбележи с глава (58-и).

Син преодолява лична криза

Синът-заместител след това постави капака. Кейн се разписа три пъти, а южнокореецът вкара три гола. Първо с мечтан изстрел от дъга (73-ата минута), след това със засукан удар (84-ата минута) и накрая в края на брилянтна контраатака (86-ата минута) Сон преодоля личната си криза и вкара първите си три гола за сезона в шестото си участие във Висшата лига. В крайна сметка това беше заслужена победа с 6:2 над съперник, който не можа да намери решение на головата мощ на лондончани през първото полувреме и не успя да се справи с конгениалния дует Кейн и Сон през второто.

След международната пауза „шпорите“ се изправят срещу ФК „Арсенал“ в сблъсък на върха (1 октомври, 13:30 ч.), а „Лестър“ е домакин на „Нотингам Форест“ в кризисен сблъсък на 3 октомври (21:00 ч.).