петък, април 19, 2024
HomeBasketballКъри предоставя: Голдън Стейт Уориърс са шампиони на НБА за седми път

Къри предоставя: Голдън Стейт Уориърс са шампиони на НБА за седми път

Голдън Стейт Уориърс са шампиони на НБА за седми път! Суперзвездата Стивън Къри изведе отбора си до победа със 103:90 в Бостън в петък вечер. По този начин Дъбовете водят с 4:2 във финалната серия.

„Let’s go Celtics“ отекна в атмосферата на TD Garden още от първата минута. Притиснати до стената и нуждаещи се от две поредни победи, „Селтикс“ използваха енергията на паркета за изключително енергично начало и серия от 14:2, която наелектризира публиката. Воините се разколебаха, но бързо се върнаха с няколко успешни хода. И още: след единадесет поредни точки гостите завършиха първата четвърт с 27:22 и изсмукаха част от енергията на възторжената зала.

21:0 в полза на Воините

Уориърс продължиха с 21:0, толкова висока серия не е имало във финалите от 50 години, и продължиха да показват опита си. Особено оборотите (13) отново характеризираха атаките на облечените в бяло келти до почивката, докато гостите от Сан Франциско се разиграха и разпределиха резултата на няколко рамена.

Къри, Томпсън, Уигинс и Пул вкараха по десет или повече точки през първите две четвърти – в крайна сметка нервните домакини останаха с 15 точки дефицит след 24 минути.

Celtics не успяват да защитят тройката

„Сезонът е на косъм, но ни остава още едно полувреме“, заяви треньорът на Бостън Име Удока, който се надява на обрат в мача след почивката. Но първата тройка след почивката бе дело на гостите – Дреймънд Грийн вкара от ъгъла. Въпреки че Селтик, в лицето на Ал Хорфорд, имаше какво да противопостави на моменти, домакините изобщо не успяха да защитят тройката на Dubs. След дълбоко попадение на Къри от „центъра“ за 72:50 треньорът на домакините беше принуден да поиска таймаут. Нещо трябваше да се промени бързо, за да не може рекордьорът по титли в НБА (17 титли, заедно с Лейкърс) да почива в началото на лятото.

Дъбчетата оставят вратата отворена за Бостън

Това стана малко по-добре и Голдън Стейт също даде шанс на Селтикс да се върнат в мача. Но нападението на Бостън изобщо не вървеше гладко, дори топ звездата Джейсън Тейтъм изобщо не беше в игра през тази фаза. Но „Селтикс“ се върнаха в мача, като някак си си пробиваха път в атака и се възползваха от грешките на гостите, които вече почти не удряха нищо. Беше странен финален мач, в който и двата отбора показаха нерви. Селтикс се върнаха със серия от 15:2, а в края на четвъртината резултатът беше само 66:76 от гледна точка на домакините.

Curry предоставя: Golden State спечели седма титла!

Бостън със сигурност получи своите шансове и в последния период, тъй като на Воините продължаваше да им липсва ритъм в нападение. Но тази вечер Селтикс просто не успяха да се съберат, за да спечелят толкова важен мач от финалната серия. И докато едната звезда се представи добре в лицето на Къри, който завърши с 34 точки, другата беше ледено студена в лицето на Тейтъм (само 13 точки). Dubs го направи умело и знаеше отново и отново как да унищожи всяка кратка надежда на Celts в зародиш. В крайна сметка резултатът бе 103:90 за гостите от Сан Франциско, които по този начин спечелиха седмата си титла в НБА.