péntek, május 3, 2024
HomeNBAJokic buzzer beaterrel sokkolta a Warriorst - Giannis nyerte a Wemby elleni...

Jokic buzzer beaterrel sokkolta a Warriorst – Giannis nyerte a Wemby elleni párharcot

A Denver Nuggets felkiáltójelet tett a Golden State Warriors elleni visszatérő győzelmére. Nikola Jokic elvarázsolta a bajnokot. Az Antetokounmpo/Wembanyama párharc elektrifikáló volt. Az NBA péntek hajnalban

A szupersztár Nikola Jokic ismét a címlapokra került, a címvédő Denver Nuggets (25-11) egy buzzer-beaterrel 130-127-es győzelemre vezette a Golden State Warriors (16-18) otthonában. A szerb center az idő leteltével látványosan dobta be a döntő hárompontost közvetlenül a felezővonal mögül, és 34 pontjával, tíz asszisztjával és kilenc lepattanójával ismét ő lett a mérkőzés MVP-je. Jokics 16 dobásából 13-at értékesített mezőnyből

Egy erős harmadik negyed után a Golden State átvette a vezetést a két legutóbbi bajnok párharcában. A Stephen Curry vezette kaliforniaiak azonban az utolsó két percben már nem tudtak több pontot szerezni, a Denver pedig megszerezte a meccs utolsó tíz pontját. Curry 30 pontot szerzett, de az utolsó két kísérletét elhibázta, négy másodperccel a vége előtt pedig elvesztette a labdát, ami végül eldöntötte a meccset

Öt blokk a 20. születésnapján – Antetokounmpo dicsérete

Az est második mérkőzésén a Milwaukee Bucks (25-10) szűk 125-121 (64-59) arányban nyert a San Antonio Spurs otthonában. Giannis Antetokounmpo 44 ponttal és 14 lepattanóval, míg a draft első számú választottja, Victor Wembanyama 27 ponttal, kilenc lepattanóval és öt blokkal jelentkezett 20. születésnapján – plusz olyan kiemelkedő játékokat mutatott be, mint a palánk fölött önfeledt zsákolás és a Brook Lopez fölött posztolt zsákolás.

A rutinos játékos tele volt dicsérettel az újoncról: „Hihetetlen, hihetetlen tehetség” – mondta Antetokounmpo a 2,24 méteres franciáról, aki bokasérülése után ismét csak 26 percet volt pályán: „Bármikor képes pontokat szerezni, amikor csak akar. Jól játszik, győzelemre játszik. Jó volt ellene játszani.”

Ez volt a Denver és a Milwaukee 25. győzelme a szezonban, mindkét csapat továbbra is harmadik nyugaton, illetve második keleten, és egyértelműen a rájátszás felé tart. A „Dubs” eközben szűkös negatív mérleggel áll, és jelenleg még a rájátszásért sem harcol. Wembanyama erős teljesítménye ellenére a San Antonio 5-29-es mérleggel továbbra is a Nyugati Konferencia utolsó helyén áll.