понеделник, април 29, 2024
HomeChampions League"Жребият на великите нападатели": Къде Мбапе може да избира - и къде...

„Жребият на великите нападатели“: Къде Мбапе може да избира – и къде не

Всички погледи бяха насочени към него – и Килиан Мбапе се справи. След последния съдийски сигнал нападателят на ПСЖ обясни победния си гол – и отново говори за бъдещето си.

„Той е извънземен“, казва за съотборника си вратарят на ПСЖ Джанлуиджи Донарума. „И да, отново той“, пише в заглавие „L’Equipe“ в сряда. Паралелите са очевидни. В петък Килиан Мбапе прати топката в далечния ъгъл за победата с 1:0 в 93-ата минута, като по този начин реши топ мача в Лига 1, а четири дни по-късно направи същото отново. В последния 16-и кръг на Шампионската лига срещу Реал Мадрид. В 94-ата минута.

PSG и късни победни голове, това е почти невероятна любовна връзка този сезон. За четвърти път столичният клуб печели с гол в продълженията и за шести път с гол след 86-ата минута. Но заглавията след края на мача естествено принадлежаха на този, на когото принадлежаха преди началото на мача.

„Тогава аз съм господар на действията си“: Мбапе обявява победния гол

„Разбира се, че всички ме гледаха, може би повече от обикновено“, призна Мбапе в интервю за „L’Equipe“ след последния съдийски сигнал. Освен слуховете за трансфера му, парижани възлагат надежди и на 23-годишния играч, тъй като другите две трети от триото на МНМ не са в топ форма или все още не са в топ форма.

„Това е съдбата на великите нападатели, предимството да си нападател. Можеш да бъдеш решителен по всяко време“, коментира Мбапе късния си победен гол. „Имах предимството да вляза бързо в наказателното поле“, обясни той. „Тогава аз съм господар на действията си. Те (защитниците) бяха на заден ход и аз знаех какво ще направя.“

От друга страна, решителността в части от секундата, демонстрирана от световния шампион за 2018 г., изглежда не е налице, когато става въпрос за по-дългосрочен проблем. „Все още не съм взел решение“, казва той пред „Canal+“ за бъдещето си. „Аз съм играч на PSG и съм много щастлив.“

Президентът на ПСЖ Насер Ал-Хелаифи още преди началото на мача се изказа бодро по кадровия въпрос, като подчерта влиянието му върху отношенията със съперника от 16-ия кръг: „Честно казано, вече почти нямаме отношения с Реал Мадрид.“