вторник, април 30, 2024
HomeSerie AЗиркзее също вкара гол: Интер не успява да завърши преднината си от...

Зиркзее също вкара гол: Интер не успява да завърши преднината си от 2:0

Интер Милано отново се подхлъзна във втория си пореден домакински мач, като не успя да довърши бърза преднина от два гола срещу Болоня. Това дава шанс на градския съперник Милан да премине през Интер тази вечер.

Треньорът на Интер Симоне Индзаги не направи промени в стартовия си състав в сравнение с победата с 1:0 над Бенфика Лисабон в Шампионската лига във вторник. Той разчиташе на добре репетираната си единайсеторка с двамата бивши играчи на Мюнхен Павар и Зомер, както и с бившия играч на Гладбах Тюрам в състава.

От друга страна, треньорът на Болоня Тиаго Мота промени стартовата си единайсеторка на три позиции в сравнение с победата с 3:0 срещу ФК Емполи. Кораца и Кристиансен бяха заменени от де Силвестри и Ликогианис на поста опорен халф. Аебишър замени Моро в централната част на полузащитата. Зиркзее, бивш играч на Мюнхен, също започна в центъра на атаката.

Интер с бърз двоен удар – Болоня се върна от дузпа

И двата отбора влязоха в мача на „Джузепе Меаца“ без никакви проблеми. Първият голям шанс обаче принадлежеше на гостите чрез Фъргюсън (6), чийто удар прелетя малко покрай гредата. Това, което последва, беше демонстрация на нападателната мощ на „нерадзурите“, които първо направиха 1:0 чрез Ачерби (11-и) след корнер на Калханоглу, а малко след това увеличиха преднината си на 2:0 чрез забележителен далечен удар на Лаутаро Мартинес (13-и).

Аржентинецът стана едва третият играч в историята на Интер Милано, който отбелязва поне десет гола след осем мача, като се присъедини към Джузепе Меаца (11) и Антонио Валентин Анджелило (16).

Но на ФКБ не беше необходимо много време, за да усвои двойния удар на Интер: След фаул на Лаутаро Мартинес срещу Фъргюсън в наказателното поле на домакините и последвалата проверка на VAR, гостите получиха право да изпълнят дузпа, която Орсолини реализира (19). Именно топстрелецът изведе напред и опита за удар с глава на Фъргюсън само две минути по-късно (21). Зомер обаче изстърга топката от линията. В последствие и двата отбора свалиха крака от газта и се концентрираха върху работата си в защита, като в съблекалните Интер поведе с 2:1.

Zirkzee изравнява

След почивката играчите на Тиаго Мота излязоха на терена и бързо изравниха чрез Зиркзее (52-ра минута). От другата страна Милан стана опасен още с първата си офанзивна акция, която си заслужава да се спомене, и вкара за предполагаемото 3:2 чрез Алексис Санчес (60.), който беше в явен офанзивен план при предшестващото го попадение. От този момент нататък почти изцяло Интер беше близо до това да поведе, първо чрез съдействието на Калханоглу и Ачерби (64.), а след това отново чрез Лаутаро Мартинес (73.).

Нерадзурите тичаха до края на мача, но с изключение на опита за удар на Карлос Аугусто в 84-ата минута, не успяха да окажат натиск върху гостите и така изпуснаха две важни точки в битката за първото място в таблицата. Шансът на Интер да се поправи идва при гостуването на ФК Торино на 21 октомври (18:00 ч.). На следващия ден Болоня се изправя срещу Фрозиноне Калчо (15:00 ч.).