събота, май 18, 2024
HomeTennisЗверев: "Липсваха ми тези битки".

Зверев: „Липсваха ми тези битки“.

Александър Зверев е с още един кръг на US Open. Той победи българина Григор Димитров.

В първите два сета Александър Зверев и неговият опонент Григор Димитров не си дадоха нищо на US Open. Първият сет отиде при българина след тайбрек, а вторият също при германеца след тайбрек. В третия сет обаче Зверев оправда ролята си на фаворит в първата си нощна сесия. В четвъртия, решителен сет, картината беше подобна: В 16-ия кръг олимпийският шампион ще срещне Янник Синер, шестия в света, а италианецът ще бъде първият наистина труден съперник за Зверев в понеделник (местно време).

В началото на нощната сесия на стадион „Луис Армстронг“ мачът се развиваше на високо ниво, като Димитров създаваше проблеми на Зверев, особено с многото си слайс удари. „Отдавна не съм виждал толкова силен Димитров“, каза експертът Борис Бекер на микрофона – и българинът спечели първия сет в тайбрек след 1:10 часа. Въпреки това германецът беше въодушевен от мача. „Липсваха ми тези битки и тази атмосфера в Ню Йорк“, каза Зверев.

Драма с тайбрек във втория сет

Преди три седмици в Синсинати Зверев доминираше лесно над българина с 6:2, 6:2, но бившият трети в света не се отказа. Зверев натисна, нервите на хамбургския тенисист издържаха във втория сет и той изравни след драматичен тайбрек – повратен момент в мача.

Световният номер 12 е последният останал германски тенисист в състезанията на сингъл на „Флашинг Медоус“. В 16-ия кръг Зверев може да бъде очакван от силния италианец Яник Синер, а на четвъртфиналите – от защитаващия титлата си Карлос Алкарас.

2020 Зверев достигна до финала в Ню Йорк и за малко не постигна първата си победа в турнира от Големия шлем.