неделя, май 5, 2024
HomeBasketballЕдинадесета поредна победа: Байерн остава по петите на лидера Кемниц

Единадесета поредна победа: Байерн остава по петите на лидера Кемниц

Баскетболният отбор на Байерн все още е неудържим в Бундеслигата. Сега е време за мача на върха срещу Кемниц

Баскетболният отбор на ФК Байерн продължава да е по петите на лидерите в лигата Нинерс Кемниц в Бундеслигата. Отборът от Мюнхен спечели със 116:86 (61:43) в Синтезис МВС от Вайсенфелс в неделя, за да отпразнува единадесетата си поредна победа в лигата.

Отборът на старши треньора Пабло Ласо, в който световният шампион Андреас Обст беше най-резултатен с 25 точки, се погрижи нещата да бъдат ясни още в първата четвърт. Обст вкара осем тройки, някои от които ефектно от далеч зад линията за три точки, като малко не му достигна да изравни личния си рекорд (9). Байерн постепенно увеличаваше преднината си до началото на последната четвърт и така развали 450-ия мач на юбиляра на MBC и бивш играч на Мюнхен Джон Брайънт в Бундеслигата.

Сега Байерн има рекорд от 15-3 победи, докато Кемниц са изиграли два мача повече и досега са спечелили 17-3. Двата отбора ще се срещнат в Мюнхен във вторник. Ситуацията за МВС остава критична заради 14-ото им поражение през сезона. В момента клубът е на две победи пред Хакро Мерлин Крайлсхайм, които заемат първото място за изпадане

Алба печели двубоя на преследвачите – Гьотинген печели малко пространство за дишане

Алба Берлин отпразнува трудна победа при новопостъпилия Раста Вехта в преследващия двубой. Алба надделя над клуба от Долна Саксония с 98:89 (43:41). Мачът бе решен едва в последната част. Пойнт гардът Матео Спаньоло блесна с 16 точки, а световният шампион Йоханес Тийман вкара 15.

В третия мач за деня BG Гьотинген си спечели глътка въздух в битката за изпадане с победа със 101:70 (42:36) срещу съперника от сутерена Тигърс Тюбинген. Центърът на BG Карлис Силинс (16 точки, 11 борби) блесна с дабъл-дабъл