вторник, април 30, 2024
HomeWorld Cup 2022Египет победи Сенегал, за да спечели предимство

Египет победи Сенегал, за да спечели предимство

Египет влиза в мача от втория етап следващия вторник с малка преднина. Фараоните умело защитиха ранната си преднина от 1:0 срещу носителя на Купата на Африка Сенегал до края.

В мача-реванш от финала за Купата на Африка Египет започна яростно срещу Сенегал. Още от самото начало фараоните оказаха натиск върху гостите и веднага бяха възнаградени. След като Салах удари напречната греда, Сис не успя да се измъкне навреме и топката се отби от бедрото му и влезе в собствената му врата (4-та минута).

След това мачът се превърна в тежка игра с много прекъсвания. Едва в заключителната фаза играта се ускори, като носителите на Купата на Африка започнаха да атакуват по-активно – но това не беше опасно. От другата страна обаче Хамди не успя да насочи топката в мрежата (41-ва минута) и мачът се оттегли на почивката при резултат 1:0.

Сенегал едва ли ще има опасност да вкара гол

След подновяването на играта гостите упражниха по-голям натиск. Въпреки това те все още не успяват да създадат шансове и корнер дава първата възможност за изравняване. Ударът на Диедхиуи с глава след центриране на десния бек на Байерн Сар се отклони от левия стълб (49-та минута). Но това беше краят на етапа на натискане.

Едва в заключителната фаза и двете врати отново станаха опасни. Но Исмаила Сар (79-та) и Диенг (90.+1) не успяха да вкарат срещу Ел-Шенауи, а Мармуш (87-та) удари само външната страна на мрежата в другия край.

Това дава на Египет леко предимство за втория мач (19:00 ч.) следващия вторник.