четвъртък, март 28, 2024
HomeBasketballДраматична финална фаза: Alba е доволен от победата на откриването

Драматична финална фаза: Alba е доволен от победата на откриването

Немските шампиони и носители на купата откриха новия сезон на BBL с домакински мач срещу Хамбург Тауърс – и веднага преживяха драма без своите герои от Европейското първенство, от която „Албатрос“ в крайна сметка излезе победител.

Защитниците на титлата Алба Берлин започнаха успешно новия сезон в BBL. Децимираните берлинчани обаче трябваше да треперят до края у дома пред 7328 зрители при победата с 81:78 (45:45) срещу Veolia Towers Хамбург. Най-добрите играчи на Берлин бяха Люк Сикма с 16 точки и Луис Олинде и Джейлин Смит с по 14 точки.

Треньорът Израел Гонсалес даде още една почивка на двамата играчи от Европейското първенство в Германия Маодо Ло и Йоханес Тиман. Освен това липсваха контузените Малте Делов и Маркус Ериксон. Новодошлите Габриеле Прочида и Яни Вецел също не играха. Въпреки това германските шампиони започнаха много енергично и бързо поведоха със 7:2.

Но към края на първата четвърт грешките в играта на Берлин зачестиха. Преди началото на втората четвърт Алба изостава за първи път (24:25). Освен това имаше някои проблеми с координацията в защита, така че Хамбург често вкарваше лесно. Така се получи много равностоен и оспорван мач.

След смяната на полетата Алба започна с 6:0, но след това не успя да се откъсне. Домакините имаха много проблеми с много физическата игра на отбора на Хамбург, но сега бяха по-добре в защита. Така че мачът остана много равностоен, а водачеството се сменяше напред-назад. Решението беше взето едва в последната секунда, когато Тамир Блат реализира две свободни хвърляния.

Alba Berlin – Hamburg Towers 81:78 (26:25,19:20,20:18,16:15)

Боли Алба Берлин: Sikma 16, Olinde 14, Smith 14, Schneider 12, Lammers 9, Mattisseck 6, Blatt 5, Zoosman 4, Koumadje 1
Хамбургски кули: Чайлдс 18, Маккълъм 12, Уудард 12, Кларк II 10, Самар 9, Майснер 8, Шуорман 6, Уолфарт-Ботерман 3