szerda, április 24, 2024
HomeBasketballDrámai zárószakasz: az Alba örül a nyitó győzelemnek

Drámai zárószakasz: az Alba örül a nyitó győzelemnek

A német bajnok és kupagyőztes a Hamburg Towers elleni hazai mérkőzéssel nyitotta az új BBL-szezont – és rögtön saját Európa-bajnoki hőseik nélkül is drámai mérkőzést éltek át, amelyből végül az „Albatrosse” került ki győztesen.

A címvédő Alba Berlin sikeresen kezdte az új BBL-szezont. A megtizedelt berlinieknek azonban a végsőkig kellett reszketniük otthon 7328 néző előtt a Veolia Towers Hamburg elleni 81:78 (45:45) győzelemért. A berliniek legjobbjai Luke Sikma 16 ponttal, valamint Louis Olinde és Jaleen Smith 14 ponttal voltak.

Irael Gonzalez edző újabb pihenőt adott a két német Európa-bajnokságon szereplő Maodo Lo és Johannes Thiemann játékosnak. Emellett hiányzott a sérült Malte Delow és Marcus Eriksson is. Az újonc Gabriele Procida és Yanni Wetzell sem játszott. Ennek ellenére a német bajnok nagyon lendületesen kezdett, és gyorsan 7:2-re vezetett.

Az első negyed vége felé azonban megszaporodtak a hibák a berliniek játékában. A második negyed előtt az Alba először került hátrányba (24:25). Emellett a védekezésben is akadtak koordinációs problémák, így a Hamburg gyakran túl könnyen szerzett pontokat. Ez egy nagyon szoros és küzdelmes mérkőzést eredményezett.

A térfélcsere után az Alba egy 6:0-s futással kezdett, de aztán nem sikerült elhúzni. A házigazdáknak nagy gondot okozott a hamburgiak nagyon fizikális játéka, de védekezésben most jobban álltak. Így nagyon szoros maradt a meccs, a vezetés ide-oda változott. A döntés csak az utolsó másodpercben született meg, amikor Tamir Blatt két büntetőt értékesített.

Alba Berlin – Hamburg Towers 81:78 (26:25,19:20,20:18,16:15)

Pontok Alba Berlin: Sikma 16, Olinde 14, Smith 14, Schneider 12, Lammers 9, Mattisseck 6, Blatt 5, Zoosman 4, Koumadje 1.
Hamburg Towers: Childs 18, McCullum 12, Woodard 12, Clark II 10, Samar 9, Meisner 8, Schoormann 6, Wohlfarth-Bottermann 3