hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballDoncic elsöprő győzelemre vezeti a Mavst - és az utolsó meccset eltiltás...

Doncic elsöprő győzelemre vezeti a Mavst – és az utolsó meccset eltiltás miatt kihagyja

A Dallas Mavericks bebiztosította a hazai pályát a nyugati rájátszás első fordulójában. A legjobb játékos ismét Luka Doncic volt, aki kihagyja az alapszakasz utolsó mérkőzését.

A Dallas Mavericks egyértelmű, 128-78-as hazai győzelmet aratott a Portland Trail Blazers felett. Az elmúlt hét mérkőzésből a hatodik győzelem után a texasiak továbbra is a negyedik helyen állnak a nyugati konferenciában. A Mavericks 51:30-as mérlegével még mindig letaszíthatja a harmadik helyről a Golden State Warriorst (51:29 győzelem). A Dallas nem csúszhat tovább, így 2011 óta először élvezheti a hazai pálya előnyét a rájátszás első fordulójában.

A Mavericks helyi idő szerint pénteken a Portland elleni első negyedet uralta, tizenkét perc után 23 ponttal vezetett. A Mavericks legjobbja Luka Doncic volt 39 ponttal, tizenegy lepattanóval és hét assziszttal. A szlovén válogatott játékos hét hárompontost dobott. Doncic azonban a 16. technikai hibáját is begyűjtötte a szezonban szabálytalanságért. Ennek következtében a 23 éves játékos egy mérkőzésre szóló eltiltást kap, és kihagyja a Mavs utolsó mérkőzését a főcsoportkörben. A német válogatott Maxi Kleber bokasérülés miatt kihagyta a mérkőzést.

A Phoenix Suns a negyedik negyedben 17 pontos hátrányt ledolgozva végül 111-105-ös győzelmet ünnepelhetett a Utah Jazz otthonában. A legjobb pontszerző Devin Booker 33 pontot szerzett. A nyugati listavezető Houston Rockets a továbbra is sérült Dennis Schröder nélkül 115-117-re kikapott a Toronto Raptorstól.

Bucks megszilárdítja második helyét

A Milwaukee Bucks eközben megerősítette igényét a keleti konferencia második helyére a Boston Celtics előtt a válogatott Daniel Theis körül. A Detroit Pistons elleni 131-101-es győzelem után a topsztár Giannis Antetokounmpónak és társainak vasárnap, a Cleveland elleni utolsó mérkőzésen van esélyük bebiztosítani helyüket a listavezető Miami Heat mögött.

Kevin Durant vezetésével a Brooklyn Nets 118-107-es hazai győzelmet aratott a Cleveland Cavaliers felett. A Nets szupersztárja 36 ponttal a mérkőzés legjobbja volt. A Nets sorozatban harmadik sikerét követően kiszorította a Cavaliers-t a keleti konferencia hetedik helyéről. A két csapat a rájátszástornán találkozhat egymással, amelynek győztese kvalifikálja magát a rájátszásba. A hetedik helyezett csapatként a Nets a nyolcadik helyezett csapat ellen játszhatna hazai mérkőzést.

A Los Angeles Lakers a sztárjai, LeBron James, Anthony Davis és Russell Westbrook nélkül megszakította nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát. A Lakers 120-101-re legyőzte az Oklahoma City Thundert hazai pályán. Már a mérkőzés előtt is egyértelmű volt, hogy a Lakers ebben a szezonban lemarad a rájátszásról.