петък, април 26, 2024
HomeSerie AДиви сцени в Торино: двоен червен за Болоня - Влахович спаси Юве...

Диви сцени в Торино: двоен червен за Болоня – Влахович спаси Юве от равенство

Болоня спечели точка срещу Юве благодарение на енергично представяне и може би разби мечтите на Торино за Скудетото. Юве се възползва от две изгонвания на съперниците си в този мач.

Въпреки че изостават с шест точки, мечтата за Скудетото със сигурност не е тайно отложена в Торино, въпреки че за всички е ясно, че шест дни преди края не са възможни нови пропуски. Юве започна домакинския мач срещу Болоня със съответно високо ниво на натиск, искаше да поведе рано и нанесе първите предупредителни удари чрез Дибала (5.), Влахович (12.) и отново Дибала (16.).

Болоня и Арнаутович обаче бяха добре подготвени за Старата госпожа. Гостите бяха почти неефективни в атака, но в защита бяха отлични. За Юве нямаше почти никакви пространства, така че отборът от Торино се бореше, въпреки че владееше много топката и нямаше добри завършващи удари. Затова не беше изненадващо, че на почивката се стигна до уморително равенство 0:0.

Това беше класическа игра на търпение, която след почивката взе много лош обрат за рекордните шампиони: В 52-ата минута Арнаутович беше бърз в краката си, направи страхотен пробив, за да получи пас, заобиколи Шчесни и вкара за 1:0 – черешката на тортата на превъзходното представяне на австриеца до този момент.

VAR, след това Soumaoro и Medel

Juve отговори на дефицита с яростни атаки и пропуснати шансове (De Sciglio, 55th; Danilo, 57th). За Болоня обаче всичко вървеше по план, но не и за Арнаутович. 32-годишният играч внезапно почувства болки в гърба, поради което трябваше да напусне по-рано (65-о място). Това не промени хода на играта: Торино натискаше, Болоня се защитаваше умело и чакаше контраатаки.

В заключителната фаза на мача Влахович изпрати Мората със страхотен пас, Сумаоро му отне топката, а Куадрадо удари дясната греда (82-ата минута). ВАР се намеси и съдията Хуан Лука Саки показа червен картон на Сумаоро за аварийно спиране. Медел беше толкова разгневен от решението, че му бяха показани два жълти картона в рамките на няколко секунди, след като беше изгонен за обида.

С двама души повече, Juve наруши мъртвата точка в заключителните етапи – и бяха възнаградени: ъгъл отляво намери Мората в левия ъгъл на кутията, който красиво върна топката в далечния ъгъл. Влахович прокара топката от най-кратко разстояние и направи резултата 1:1 (90.+5).