kedd, április 30, 2024
HomeSerie AVad jelenetek Torinóban: Dupla piros a Bolognának - Vlahovics mentette meg a...

Vad jelenetek Torinóban: Dupla piros a Bolognának – Vlahovics mentette meg a Juvét a döntetlent

A Bologna lendületes teljesítményének köszönhetően pontot szerzett a Juve ellen, és ezzel talán szertefoszlottak a torinói Scudetto-álmok. A Juve két eltiltásból is profitált az ellenfél számára ezen a mérkőzésen.

A hatpontos lemaradás ellenére a Scudettóról szőtt álom biztosan nem került titokban a polcra Torinóban, bár mindenki számára világos, hogy hat meccsel a vége előtt már nem lehet tovább csúszni. A Juve ennek megfelelően nagy nyomással kezdte a Bologna elleni hazai mérkőzést, korán vezetést akart szerezni, és az első figyelmeztető lövéseket Dybala (5.), Vlahovic (12.) és ismét Dybala (16.) révén adta le.
Az

Bologna és Arnautovic azonban jól felkészült az Öreg Hölgyből. A vendégek támadásban gyakorlatilag hatástalanok voltak, de védekezésben kiválóan helytálltak. Alig akadtak helyzetei a Juvénak, így a torinóiak a sok labdabirtoklás ellenére is küszködtek, és nem igazán voltak jó befejezéseik. Így nem volt meglepő, hogy a szünetre egy fáradt 0-0-s döntetlennel vonultak a csapatok.

Klasszikus türelemjáték volt, amely a szünet után nagyon rossz fordulatot vett a rekordbajnokok számára: Az 52. percben Arnautovic gyorsan talpra állt, remekül futott be a sávba egy átadásra, megkerülte Szczesnyt, és a kapuba vágta az 1:0-ás végeredményt – ez volt a hab a tortán az osztrák eddigi remek teljesítményén.

VAR, majd Soumaoro és Medel

A

Juve válasza a hátrányra dühödt támadások és kihagyott lehetőségek voltak (De Sciglio, 55.; Danilo, 57.). A Bologna számára azonban minden a tervek szerint alakult, Arnautovic számára azonban nem. A 32 éves játékos hirtelen hátfájást érzett, és korán ki kellett állnia (65.). Ez nem változtatott a mérkőzés menetén: a Torino nyomott, a Bologna ügyesen védekezett és kivárta az ellentámadásokat.

A záró fázisban aztán elvadult a meccs, amikor Vlahovics remek passzal küldte útjára Moratát, Soumaoro levette őt a lábáról, Cuadrado pedig a jobb keresztlécet találta el (82.). A VAR közbelépett, és Juan Luca Sacchi játékvezető piros lapot mutatott Soumaorónak a vészleállásért. Medelt annyira felbőszítette a döntés, hogy másodperceken belül két sárgát mutattak fel neki, amiért szájbarágásért kiállították.

Két emberrel többel a Juve a záró szakaszban megtörte a holtpontot – és meg is lett a jutalma: egy balról érkező szöglet Moratát találta meg a bal saroknál, aki gyönyörűen visszafejelte a labdát a hosszú sarokba. Vlahovic a legrövidebbről tolta át a labdát a vonalon, így 1-1 (90.+5).