понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueДива финална фаза в Челси: Жоржиньо пропуска дузпа, Пулишич вкарва за победата

Дива финална фаза в Челси: Жоржиньо пропуска дузпа, Пулишич вкарва за победата

ФК Челси не само се справи със защитата си в лондонския сблъсък с Уест Хем, но и постигна късен успех. След като първоначално изглеждаше, че „сините“ са пропуснали този момент.

След като допусна няколко гола в последните мачове, ФК Челси трябваше постепенно да търси начин да запази мястото си в Шампионската лига извън опасност. Междувременно поражението на Манчестър Юнайтед от Арсенал даде възможност на гостите от Уест Хем да изпреварят „червените дяволи“ и да заемат шесто място

През първия период на „Стамфорд Бридж“, който беше изпълнен само с притежатели на сезонни билети, двата отбора бяха по-убедителни в работата си срещу топката. На „сините“ – със стартиращите Хаверц и Вернер – и „чуковете“ им липсваше пробивна мощ, а до почивката нямаше нито един голям шанс.

Многобройни шансове за Вернер

След почивката и от двете страни изостриха сетивата си. Соучек имаше добър шанс за Уест Хем (56-и), Челси дори беше много по-близо до преднината: Вернер беше просто блокиран в наказателното поле (52-и), Фабиански не беше изненадан от отразения удар на Канте (57-и).

Домакините останаха в играта, дори и след като активният Ярмоленко имаше последния голям шанс за Уест Хем. Менди спаси един удар (70.). Но Вернер не успя да вкара заслуженото 1:0 още два пъти, веднъж дори артистично (70., 74.).

Трите точки изглеждаха изгубени, когато Жоржиньо пропусна дузпа в 87-ата минута (червен за Доусън) – но малко по-късно Джокер Пулишич нанесе удар (90-ата) и осигури на „сините“ третото място в таблицата.