четвъртък, май 2, 2024
HomeChampions LeagueДе Йонг се разгорещява - утеха на Брума за Нкунку - Клаксвик...

Де Йонг се разгорещява – утеха на Брума за Нкунку – Клаксвик продължава да мечтае

Третият квалификационен кръг на Шампионската лига даде първите индикации за възможните участници в плейофите във вторник. ПСВ Айндховен го направи особено ясно

Шест от десетте квалификационни срещи се проведоха във вторник вечерта, като седмата между АЕК Атина и Динамо Загреб беше отменена – и впоследствие пренасрочена – поради смъртта на фен. В крайна сметка четири домакински отбора надделяха, а единственият, който не отбеляза гол, беше Копенхаген срещу Спарта Прага.

ПСВ Айндховен постави най-голямата миризма с домакинската си победа с 4:1 над Щурм Грац. Холандците решиха мача още преди почивката: Бабади откри резултата (4-ти), бившият играч на Гладбах де Йонг вкара два пъти в рамките на десет минути (22-ри, 32-ри) – голът на Станкович беше малка утеха за Грац. Възможното 4:1 беше правилно отменено от ван Аанхолт преди смяната (42.). Затова пък Сангаре го вкара четвърт час преди края след репетиран вариант на свободен удар (73.).

Клаксвик победи Молде със закъснение

Далеч от мечтите за висшия ешелон останаха живи и полските шампиони Раков Честохова, които спечелиха домакинския си мач срещу Арис Лимасол с 2:1. Кочергин се възползва от неразчетена задна линия на кипърците, за да поведе (7-ата минута), а Пиасецки увеличи от дузпа (63-ата минута). Две минути след смяната на бившия хамбургер Кител Раков пропиля още по-добро изходно положение, защото Маямбела получи правото да вдигне топката в горния ляв ъгъл (88-а).

Приказката на Клаксвик Итротарфелаг също продължава. Малкият клуб от Фарьорските острови превърна изоставането си в домакинска победа с 2:1 срещу Molde FK. Фредериксберг вкара две попадения (64-та, 86-та), за да се противопостави на гола на Ейкрем от 48-та минута. Вратарят Йохансон наскоро говори за приказката на Фарьорските острови с кикер.

Brumas Ballon – Дервишоглу прави 3:0

Спортинг Брага записа убедителна домакинска победа с 3:0 срещу ТСК Бачка Топола. Сърбите изглеждаха претоварени в отбрана още в началото: След 17 минути подкошието позволи на Брума да си подаде и да стреля безпроблемно от 18 метра в лявата половина на терена. С надут балон португалецът имитира радостта на бившия играч на Лайпциг Нкунку, чиято тежка контузия на коляното стана публично достояние във вторник. Още в 19-ата минута Пици бе осигурил решаващия гол. Три минути преди края Джало разсея всички останали съмнения.

Заедно с Брага и Айндховен, Галатасарай също отвори вратата към плейофите: Турците спечелиха гостуването си в Словения срещу Олимпия Любляна с 3:0. Актюркьоглу изведе фаворитите на победния път само след девет минути след силна асистенция на Йълмаз. Веднага след почивката белгиецът Мертенс вкара втория гол (48-ата минута). Джокер Дервишоглу оформи крайния резултат пет минути след смяната (90.+1).