неделя, април 28, 2024
HomeUncategorizedДебютен гол за Рамос - Меси празнува завръщането на ПСЖ

Дебютен гол за Рамос – Меси празнува завръщането на ПСЖ

Париж Сен Жермен увеличи преднината си в класирането на Лига 1 в неделя вечер. Особено след смяната на края столичният клуб не даде никакъв шанс на Stade Reims – въпреки че Мбапе се държеше настрана.

След 90 далеч не едностранчиви минути резултатът беше 4:0 за фаворитите, които продължават да водят в Лига 1 с единадесет точки. ПСЖ се опита да поведе в началото на мача, но Данило Перейра и Мбапе (24-и, 32-и) пропуснаха две добри възможности. След това Реймс едва не нанесе удар, но младокът Екитике пропусна сам срещу Навас (35). Секунди преди почивката топката случайно попадна у Верати, който вкара с помощта на вътрешната страна на гредата (44.).

През второто полувреме Реймс продължи да бележи, така че Париж трябваше да затегне малко юздите – и лидерите направиха точно това. В 62-ата минута Серхио Рамос изби топката от втори опит след корнер. Това беше първият гол на бившия капитан на Реал Мадрид с фланелката на ПСЖ. Секунди по-късно Меси излезе на терена за първи път след инфекцията с корона и директно даде началото на третия гол: След паса на аржентинеца ударът на Верати бе отразен два пъти и попадна в горния десен ъгъл (67-и).

Icardi се насочва към собствената си ръка

Последният гол беше отбелязан от Данило Перейра, който стреля директно след прекрасна работа на безпомощния Мбапе – отразеният удар не можа да бъде спасен от стража на Реймс Райкович (75-и). За гостите можеше да стане още по-лошо, но след центриране на Нуно Мендеш Икарди насочи топката в собствената си ръка, така че тя се озова във вратата, но голът правилно беше отменен (86-ата минута).

Следващият мач на ПСЖ е на 31 януари, когато се изправя срещу ОГК Ница в последния 16-и кръг на Купата на Франция, който в момента е най-близкият им съперник в Лига 1.