събота, май 4, 2024
HomePremier LeagueДвоен удар разбива Челси: Нюкасъл ясно победи сините

Двоен удар разбива Челси: Нюкасъл ясно победи сините

143-ият сблъсък от Висшата лига между Нюкасъл Юнайтед и Челси бе спечелен с 4:1 от „свраките“. Сините не успяха да се противопоставят на двойния удар след около час игра

Преди международната пауза Нюкасъл претърпя поражение с 2:0 срещу Борнемут. В сравнение с тях треньорът Еди Хау направи промени на три позиции. Исак, Бруно Гимараеш и Ливраменто започнаха на мястото на Хол, Уиллок и Лонгстаф.

Гостите от Лондон напоследък се представят добре срещу водещите отбори. Сините излязоха непобедени от мачовете си срещу Арсенал, Тотнъм и Манчестър Сити, като при това взеха пет точки. След дивото равенство 4:4 срещу Сити Маурисио Почетино започна с Огучуку и Бадиашиле на мястото на Кайседо и Дисаси.

Двата отбора направо се впуснаха в играта. Защитниците трябваше да бъдат будни веднага и те бяха, като Бадиашиле отказа Исак след хубав финт (4-ти), а Шар спря лоба на Палмър към влезлия Кукурела (8-ми).

Исак завършва подаването на Майли, Стърлинг бързо завършва

След хубава комбинация чрез Гордън и Джоелинтън Майли стигна до топката в централна позиция. Седемнадесетгодишният играч вдигна глава и намери Исак, който се движеше добре между защитниците си. Шведът пое топката със себе си и я вкара в мрежата, за да поведе в резултата (13′). Десет минути по-късно Стърлинг бе разигран и на голяма скорост се насочи към вратата, като пропусна да подаде на Палмър, който по това време бе в по-добра позиция, но след тактически фаул на Трипиър бе отсъден свободен удар. Стърлинг пое топката сам и я реализира по прекрасен начин, а Поуп можеше само да погледне зад гърба си (23′).

След двата гола играта не загуби инерция. Жоелинтон имаше директен отговор след корнер, от който Санчес се спъна при излизането си, но вкара топката до празната врата (25′). На другия край Поуп отрази далечен удар на Фернандес (31). Трипиър доказа, че Стърлинг не е единственият, способен да изпълнява опасни свободни удари, когато удари напречната греда от полулева позиция (42′).

Ласелс и Жоелинтон възстановяват преднината

През второто полувреме нямаше и следа от темпото, което доминираше през първото полувреме. След точно един час Нюкасъл се лиши от стандартната заплаха на Трипиър и изпълни късо свободен удар. Топката премина отдясно наляво през Жоелинтон до Гордън, който с мек удар намери главата на Ласелс. Централният защитник насочи срещу Санчес, за да възстанови преднината си (60′). По-малко от минута по-късно Нюкасъл се разписа чрез Жоелинтон – бразилецът спечели топката от сънародника си Тиаго Силва и я вкара безопасно в мрежата (61′).

Гордън изпуска Джеймс и вкарва последния гол

За пореден път индивидуална грешка на „сините“ окончателно наклони мача в полза на „свраките“. Санчес направи остър пас към Джеймс, който вече беше предупреден, след като предотврати бързо изпълнение на свободен удар (55′), и топката се отби от крака му – точно както беше направил Силва при 3:1. Този път Гордън беше по-бърз при топката, Хамес хвана 22-годишния играч за тялото, събори го и беше изгонен с жълт картон (73′). Потенциалното завръщане на сините вече беше почти невъзможно без техния капитан.

С преднина от два гола зад гърба си Нюкасъл не остави нищо на случайността, Челси почти не предприемаше офанзивни действия с десет души и домакините стигнаха до нещо повече. Алмирон, който изигра забележителен мач, пусна дълга топка към Гордън, който навлезе на скорост в шестте метра и вкара топката покрай Бадиашиле в далечния ъгъл (82′). След това мачът окончателно приключи. Нюкасъл, готов за двубоя с ПСЖ в Шампионската лига във вторник (21:00 ч.), отпразнува петата си поредна домакинска победа в първенството

Челси, от друга страна, претърпя неуспех след последните си добри изяви и ще бъде без Кукурела, друг опорен халф, както и без Джеймс за домакинския си мач срещу Брайтън следващата неделя (15:00 ч.). Испанецът получи петия си жълт картон за сезона.