четвъртък, май 9, 2024
HomeBasketball"Грозен", но вълнуващ: Байерн печели двубоя в Евролигата срещу Алба

„Грозен“, но вълнуващ: Байерн печели двубоя в Евролигата срещу Алба

Баскетболният отбор на Байерн продължи възходящата си тенденция в Евролигата срещу Алба Берлин. В петък вечерта те спечелиха немския двубой с 62:56 и по този начин остават на път към плейофите в европейската топ дивизия.

С рекордните единадесет победи и единадесет загуби Байерн в момента заема осмо място, което в крайна сметка им дава право да участват в плейофите. От друга страна, Алба, който допусна пето поредно поражение след повече от двуседмична принудителна почивка от Корона, има слаби перспективи.

В мач, който се характеризираше с две силни защити, двата най-добри германски отбора не си дадоха нищо от самото начало. В началото на третата четвърт берлинчани направиха серия от 14:1, за да натрупат двуцифрена преднина. Особено убедителен в тази фаза беше националният играч Маодо Ло (общо 13 точки).

Баварците обаче се върнаха в мача и в началото на последната четвърт отново поведоха. В крайна сметка отново Владимир Лучич (19 точки) осигури решителните точки за Байерн. „Безобразен мач – каза треньорът на Байерн Андреа Тринкиери, – но ние се научихме да печелим безобразни мачове.“ Изглеждаше така, сякаш двата отбора са се изправили един срещу друг „в калта“.

Билетите бяха продадени за първи път тази година благодарение на решението на баварското правителство да допусне фенове на арената. 1346 посетители дойдоха на престижния двубой в Audi Dome.

Байерн Мюнхен – Алба Берлин 62:56 (26:24)
Най-добри резултати: Лучич (19) за Мюнхен – Ло (13), Смит (13) за Берлин