събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueГривна на Грос: Манчестър Юнайтед се издъни на старта на лигата срещу...

Гривна на Грос: Манчестър Юнайтед се издъни на старта на лигата срещу Брайтън

Немски полузащитник, Паскал Грос, причини на Манчестър Юнайтед много разочарования: бившият играч на Инголщат реши мача на Брайтън на „Олд Трафорд“ в неделя.

Манчестър Юнайтед направи фалстарт на новия сезон във Висшата лига. След обещаваща подготовка новият треньор Ерик тен Хаг дебютира в лигата с две нови попълнения – централния защитник Мартинес и плеймейкъра Ериксен – но планът за мача не се получи. Без Кристиано Роналдо „червените дяволи“ почти не успяха да пробият, а Бруно Фернандес пропусна най-добрия шанс за Юнайтед преди почивката (7-ата минута).

Първият Брайтън можеше да поведе, но Тросард удари само външната страна на мрежата след по-малко от 20 секунди. По-целенасочено бе въвеждането на белгиеца на 1-0, който изпрати Уелбек в наказателното поле отляво. Грос се възползва от ниския му удар (30-и).

Само девет минути по-късно отново бившият играч на Инголщадт се погрижи за тишината на „Олд Трафорд“: след страхотна атака де Хеа отклони удара на Марч право в краката на Грос, който му благодари. Юнайтед, с CR7, който загряваше преди почивката, беше изпратен в съблекалнята с освирквания.

Осем минути след началото на второто полувреме десет Хаг видяха достатъчно и холандецът вкара Кристиано Роналдо за Фред. Малко по-късно португалецът също се промъкна на позиция, като намери Рашфорд с перфектно центриране, но последният не успя да се справи с вратаря Санчес (60.).

Първа победа на Чайките на Олд Трафорд

Малко след това отново Рашфорд се включи с воле в петметровата зона (65-и). Неудобният нисък удар на Ериксен бе отразен от вратаря Санчес (67 г.). Следващият корнер обаче донесе изравняването, защото Санчес първо пропусна, а след това „принуди“ Мак Алистър да си отбележи автогол (68.).

След това домакините изиграха няколко силови мача, без да са особено силни. Времето за отбора на десетте хага изтичаше. Мартинес имаше най-добрия шанс да изравни, но ударът му беше блокиран от Дънк (87-и). Така че победата на Брайтън остана малка, но не и незаслужена – първата в историята на клуба на „Олд Трафорд“.

ManUnited вече са под напрежение при следващото си гостуване на Брентфорд следващата събота (18.30 ч.). Брайтън ще се стреми да подобри резултата си два часа и половина по-рано срещу Нюкасъл Юнайтед, който също постигна победа в началото на кампанията.