събота, април 27, 2024
HomeBasketballВъпреки трудната вечер на Къри: Голдън Стейт получи точка в мача

Въпреки трудната вечер на Къри: Голдън Стейт получи точка в мача

Голдън Стейт Уориърс са само на една победа от седмия си триумф в НБА, след като победиха Бостън Селтикс със 104:94 – въпреки че Стивън Къри имаше лоша вечер.

Голдън Стейт Уориърс са само половината от отбора без Къри – това е мнението на много фенове на НБА. Това, че отборът от Сан Франциско печели срещу Бостън Селтикс във финалите дори в ден, в който най-добрият им играч е бил използван, е силен сигнал. Къри не реализира нито една тройка, въпреки че направи девет опита. За последен път това се е случило на 34-годишния мъж на 8 ноември 2018 г. „Той не уцели нито една от деветте тройки. Той ще бъде бесен. Точно от това се нуждаем преди шестия мач“, заяви съотборникът на Къри Дреймънд Грийн преди решаващия мач в Бостън в петък (03:00 ч. българско време).

Въпреки това „Воините“ отпразнуваха победа със 104:94 над отбор на „Селтикс“, който се бори храбро, особено в третия период, във вторник вечер. Голдън Стейт вече е само на една победа от седма титла.

Curry отслабва, Wiggens поема управлението

„Дори за най-добрия стрелец в света има игри като тази. За щастие, не толкова често“, казва треньорът на Warriors Стив Кер. Къри вкара само седем от 22-те си опита, само 16 точки пред феновете на домакините три дни след галавечерта с 43 точки в Бостън. Фактът, че „Селтикс“ все още изоставаха с 16 точки през първата четвърт и че дори изключителната победа през третата четвърт, за да поведат с цели пет точки, не им беше достатъчна, изглеждаше като предрешен извод веднага след двубоя в „Чейс Сентър“. „Това беше нещо повече от обиколка, те доминираха през цялата четвърт – за нас все още да отиде в последната четвърт с преднина е огромно.“ Джордан Пул вкара гол с изтичане на времето.

Посланието, което всички чуха: дори без Къри във върхова форма, Уориърс могат да победят Бостън. По-специално Андрю Уигинс имаше силна вечер, като развълнува бурните фенове в „Чейс Сентър“ в офанзивен и дефанзивен план. Той вкара 26 точки, грабна 12 от 13-те си борби в защита и открадна две топки. Клей Томпсън отбеляза 21 точки, Гари Пейтън II завърши с 15, а Пул – с 14. „Мога да прочета този списък напълно – целият отбор свърши своята част“, каза Томпсън.

Докато феновете на „Воините“ празнуваха на финала, „Селтикс“ се оттеглиха от терена отчаяни и разочаровани. „За нас е важно постоянството, а ние нямаме такова в продължение на цял мач“, разкритикува треньорът на Селтикс Име Удока, който отново бе изцяло без националния играч Даниел Тайс.

Преди всичко многото загуби на общо 18 топки навредиха изключително много на гостите. Голдън Стейт имаше само шест. „Всички сме разочаровани от тази вечер, но добрата новина е, че и преди сме били в такава ситуация и сме се справяли. Затова нека го направим отново – каза Удока. Дори в предишните кръгове „Селтикс“ бяха само на една загуба от елиминиране и все пак стигнаха до финала.

Увереността на Воините обаче е висока след загубата на откриващия мач. „Никога не съм бил по-развълнуван да дойда в Бостън“, каза Томпсън.