péntek, április 19, 2024
HomeBasketballCurry nehéz estéje ellenére: meccslabdát szerzett a Golden State

Curry nehéz estéje ellenére: meccslabdát szerzett a Golden State

A Golden State Warriors mindössze egy győzelemre van hetedik NBA-diadalától, miután 104-94-re legyőzte a Boston Celticset – annak ellenére, hogy Stephen Curry-nek nem volt jó estéje.

A Golden State Warriors Curry nélkül csak fél csapat – ez a véleménye sok NBA-szurkolónak. Az, hogy a San Franciscó-i csapat még a legjobb emberük elhasznált napján is győz a Boston Celtics ellen a döntőben, erős jelzés. Curry nem dobott hárompontost, pedig kilenc kísérletet vállalt. Legutóbb 2018. november 8-án történt ez a 34 éves férfival. „Kilencből kilenc hármasból egyet sem talált el. Dühös lesz. És pontosan erre van szükségünk a hatodik mérkőzés előtt” – mondta Curry csapattársa, Draymond Green a pénteki (MEKSZ 03:00) bostoni mérkőzés előtt.

Mindezek ellenére a Warriors 104-94-es győzelmet ünnepelhetett egy olyan Celtics-csapat ellen, amely hősiesen küzdött, különösen a harmadik harmadban, kedd este. A Golden State már csak egy győzelemre van a hetedik bajnoki címétől.

Curry gyengül, Wiggens átveszi az irányítást

„Még a világ legjobb lövészének is vannak ilyen játékok. Szerencsére nem olyan gyakran” – mondta Steve Kerr, a Warriors edzője. Curry 22 kísérletéből mindössze hetet talált be, mindössze 16 pontot szerzett a hazai szurkolók előtt három nappal a 43 pontos bostoni gálája után. Az, hogy a Celtics az első negyedben még 16 pontos hátrányban volt, és hogy a harmadik negyedben még egy kiváló hajrá sem volt elég nekik, hogy akár öt ponttal is vezessenek, a Chase Centerben rendezett párharc után azonnal eldöntöttnek tűnt. „Ez több volt, mint egy futás, gyakorlatilag az egész negyedet uralták – óriási dolog volt, hogy az utolsó negyedre még mindig vezetéssel mehettünk.” Jordan Poole betalált az idő leteltével.

Az üzenet, amit mindenki hallott: a Warriors még Curry csúcsformája nélkül is képes legyőzni a Bostont. Különösen Andrew Wigginsnek volt erős estéje, aki támadásban és védekezésben is lenyűgözte a Chase Center lármás szurkolóit. 26 pontot szerzett, 13 lepattanójából tizenkettőt védekezésben szedett le, emellett két labdalopást is elkönyvelhetett. Klay Thompson 21 pontig jutott, Gary Payton II 15, Poole pedig 14 ponttal zárt. „Teljesen el tudom olvasni a listát – az egész csapat kivette a részét” – mondta Thompson.

Míg a döntőbe jutott Warriors szurkolói ünnepeltek, a Celtics levert és frusztráltan hagyta el a parkettet. „Nekünk az állandóságról van szó, és ez egy teljes mérkőzésen keresztül nincs meg” – kritizálta a Celtics edzője, Ime Udoka, aki ismét teljesen nélkülözte a válogatott Daniel Theist.

Mindenekelőtt a sok, összesen 18 labdavesztés fájt óriási mértékben a vendégeknek. A Golden State-nek csak hat volt. „Mindannyian csalódottak vagyunk a ma este miatt, de a jó hír az, hogy voltunk már ilyen helyzetben, és megcsináltuk. Szóval csináljuk újra” – mondta Udoka. A korábbi fordulókban is csak egy vereségre volt a Celtics a kieséstől, mégis bejutott a döntőbe.

A Warriors önbizalma azonban a nyitómeccs elvesztése után most nagy. „Soha nem voltam még ilyen izgatott, hogy Bostonba jöjjek” – mondta Thompson.