четвъртък, май 2, 2024
HomeLa LigaВключена цел в гърдите: Real изпрати Valencia без Bellingham

Включена цел в гърдите: Real изпрати Valencia без Bellingham

Реал Мадрид излиза в международната пауза на второ място в таблицата – и остава на точка от Жирона. При победата с 5:1 над Валенсия на игривите бели дори не им липсваше контузеният Белингам

Реал Мадрид вече беше доказал, че може да вкарва голове и без Белингам при победата си с 3:0 над Спортинг Брага в Шампионската лига в сряда. Три дни по-късно – този път топстрелецът дори не беше в състава заради контузията си в рамото – това отново проработи в първенството. Със заслужена домакинска победа с 5:1 срещу непобедения досега ФК Валенсия „белите“ не изоставаха от лидерите в лигата ФК Жирона, които по-рано през деня вече бяха спечелили с 2:1 в Райо Валекано.

В бурния начален период малко чудо беше, че само Карвахал отбеляза гол, като получи перфектно диагонална топка от Кроос и завърши с воле от 16 метра в долния десен ъгъл за ранна преднина (3. минута). Самият Кроос пропусна да покачи на 2:0 с удар от пряк свободен удар в долната част на напречната греда (8′), а в другия край резервният страж Лунин отмени два страхотни шанса на нападателя Уго Дуро (10/16′).

Едва след това „белите“, с отстранения от игра Рюдигер (5-и жълт картон), успяха да успокоят играта – и в крайна сметка да вземат всичко в свои ръце. Две минути след като Уго Дуро бе пропуснал третата си чудесна възможност с глава (40′), Винисиус Жуниор направи 2:0 след атака отдясно, като с гърди завъртя в мрежата нисък удар на Родриго

Стражникът Мамардашвили сбърка – младокът Паз направи своя дебют

И след почивката защитата на Валенсия остана престъпно заспала. Първо на Винисиус Жуниор му беше позволено да се изтегли навътре без никакъв натиск и да стреля в долния ляв ъгъл от границата на наказателното поле – гол номер четири за сезона (49′). След това стражът Мамардашвили отигра топката в краката на Родриго, който веднага направи резултата 4:0 (50′).

Валенсия беше победена, Реал доигра мача със самочувствие и без излишно суетене. Докато треньорът Карло Анчелоти даде дебют на 19-годишния аржентинец Пас в Ла Лига, Родриго също вкара гол (84′) след атака чрез Кроос и резервата Фран Гарсия. Мамардашвили не изглеждаше твърде добре в процеса на игра. А на нещастния Уго Дуро най-накрая му беше позволено да празнува (88′), но щеше да е по-добре да вкара преди почивката

Реал Мадрид излиза в международната пауза на второ място в таблицата – на две точки зад Жирона и поне на две пред защитаващия титлата си Барселона.