четвъртък, март 28, 2024
HomePremier LeagueВисшата лига в полезрението: Лаказет обръща мача в последната секунда

Висшата лига в полезрението: Лаказет обръща мача в последната секунда

ФК Арсенал е в разгара на надпреварата за едно от заветните места в Шампионската лига във Висшата лига: Артилеристите обърнаха преиграването срещу Уулвърхемптън с ентусиазъм и креативност. Победният гол падна в последната секунда.

Втора среща в рамките на 14 дни между артилеристите и вълците се проведе на стадион „Емирейтс“. След като преди две седмици Арсенал вече спечели с 1:0, когато беше в намален състав, се очакваше севернолондончани да излязат победители срещу преките си съперници и този път.

Партизаните успяха да спечелят втория мач в рамките на два дни срещу Уулвс на стадион „Емирейтс“.

Първата неприятна ситуация в мача не закъсня: Габриел Мартинели беше съборен в шестнайсеторката при опит да завърши, но съдията Аткинсън реши да не надува свирката (2.). От другата страна Wolves продължи да поддържа темпото и топката беше в мрежата още в началото, но голмайсторът Saiss беше на крачка от голлинията (6.).

Hwang удари ледено

Оживеното начало на мача бе увенчано от Хван, който пресече слаб пас на Габриел, заобиколи Рамсдейл и вкара гол за Wolves (10.). Преднината обаче неочаквано даде тласък на „артилеристите“ и те все повече се стремяха към изравняване. Лаказет пропусна първия от многото си шансове (16-и), а ударът на Сака беше блокиран с крак в последния момент (22-и).

Натискът на домакините се увеличи и Wolves нямаше отговор. Отново привличащият вниманието Лаказет спечели топката в наказателното поле и подаде на Габриел Мартинели, който прати топката малко над десния ъгъл (35-и) и не успя да уцели Жозе Са с лоб малко преди почивката (44-и). През първото полувреме артилеристите отправиха общо десет удара към вратата – все още без успех.
Малко преди почивката Раул Хименес стреля с глава и вкара третия гол на „вълците“, но встрани от левия стълб (45.+1). На почивката погледът към статистиката не даваше особена надежда на феновете на „артилеристите“: под ръководството на Микел Артета Арсенал беше събрал само четири точки от равенства и цели 15 поражения след изоставане на почивката.

Вторият период започна директно с двоен шанс: Първо Габриел Мартинели пропусна да изравни (46-ата минута), а при пряката контраатака само сантиметри разделиха Хванг от попадение (47-ата минута). През следващия период играта беше доминирана от няколко фаула в средата на терена и играта загуби част от своята атрактивност. Вълците отпадат все повече и повече и получават Арсенал по-дълбоко в собствената си половина, но убедени с компактна работа в групата.

Пепе и Лаказет все пак вкараха

Арсенал първоначално все повече се отчайваше от защитата на Вълците, но в крайна сметка комбинация от жокерите донесе изравнителния гол: Нкетия намери Пепе, който вкара от близко разстояние при завъртането (82-ра минута). Това предопредели вълнуващата финална фаза, в която Педро Нето (86-и) и Одегаард (88-и) пропуснаха повече от обещаващи възможности да направят резултата 2:1.

В петата минута на продължението Лаказет най-накрая изпрати „Емирейтс“ в екстаз и вкара гол за 2:1 (90.+5) след красива асистенция на Пепе. В ретроспективен план голът беше признат за автогол на вратаря на „вълците“ Хосе Са, който при спасяването на топката я отклони с ръка в собствената си врата.

Победата вдига Арсенал на пето място след убедително представяне и ги оставя само на една точка зад Манчестър Юнайтед, който е изиграл два мача повече. Следващият мач на „артилеристите“ е гостуване на ФК Уотфорд на 6 март