петък, март 29, 2024
HomePremier LeagueБърнли печели трилър срещу Евертън в заключителните етапи на изпадането

Бърнли печели трилър срещу Евертън в заключителните етапи на изпадането

В изключително важен мач ФК Бърнли печели късно срещу ФК Евертън. Домакините се доближиха на една точка от „топчиите“ на 17-о място. Под ръководството на Лампард това е седмото поражение за гостите в девет мача от Висшата лига.

Деветнадесета в таблицата посрещна седма в таблицата и докато Бърнли знае битката за изпадане, всъщност имаше повече планирани за Евертън този сезон. Франк Лампард се присъедини към „топчиите“ в началото на февруари и от него се очакваше да промени ситуацията. Но дори и при бившия играч и треньор на Челси нещата в клуба от Ливърпул не вървят добре напоследък.

Ричарлисон вкара два пъти от бялата точка

За мача: Бърнли пое битката в двубоя в подземието от самото начало и бързо пое инициативата. След корнер Колинс стигна до топката на втора греда и някак си я прокара през публиката покрай Пикфорд, за да направи резултата 1:0 (12-и). Но Toffees реагира бързо: Richarlison зарежда Pope от място и се вмъква за изравнителния (18).

И почти изглеждаше, че бразилецът може да се превърне в победител в мача. Малко преди почивката Ричарлисон отново се намеси от бялата точка и собственоръчно обърна мача (41-ви). Папата отново скочи в грешния ъгъл.

Родригес и Корне обръщат мача

След почивката обаче момчетата на Шон Дийч се върнаха назад: Първо Родригес, който трябваше само да опази крака си от близко разстояние (57-ата минута), а малко преди края и Корне (85-ата минута), който превърна стадиона в лудница, обърнаха мача. Победният гол беше перфектно подаден в наказателното поле и той хладнокръвно стреля.

С важната победа Бърнли се доближи на точка от Тофите и 17-о място и спря серията си от четири поредни поражения. От друга страна, гостите останаха в криза с поражението и загубиха за седми път в деветия си мач от Висшата лига под ръководството на Лампард.