понеделник, април 29, 2024
HomeBundesligaКървавото напускане на Горетцка: "Брутално използване на лакти"

Кървавото напускане на Горетцка: „Брутално използване на лакти“

След загубата с 0:1 от Виляреал треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман даде разрешение за напускане на Леон Горетцка. Той нямаше да се изненада от наказание.

Защото иска да го „изгради внимателно“ след дългата пауза за контузии, Юлиан Нагелсман вкара Леон Горетцка като дива карта във Виляреал в сряда вечерта. Въпреки това смяната му около половин час по-късно не влизаше в плана на треньора на Байерн за първия мач от четвъртфинала на Шампионската лига.

Точно в третата минута на продължението централният защитник на Виляреал Пау Торес удари с лакът Горетцка в лицето при въздушен двубой в собственото си наказателно поле, точно преди да отклони кръста на Лукас Ернандес. Горетцка, който в 62-ата минута замени Томас Мюлер, остана окървавен и не можа да продължи. Марк Рока влезе на негово място за последните секунди.

Въпреки кървавите снимки Горетцка очевидно не е получил по-сериозна травма. След поражението с 1:0 Нагелсман говори за „малка порезна рана“ и „черна точка“ на 27-годишния играч и описа сцената по следния начин: „Това е брутален лакът, но не знам на сто процента дали е дузпа, защото Леон идва отзад, Пау отклонява топката с глава и Леон удря лакътя му в лицето, докато насочва топката.

Пау „изобщо не видя Горетцка“, каза Нагелсман, и затова от негова гледна точка ударът с лакът „не е бил умишлен“. Въпреки това той не би се изненадал от късната дузпа: „Не мисля, че някой може да се оплаче, ако има дузпа“, каза Нагелсман. „Но и сега не се оплаквам, защото нямаше такава. За мен това не е категорично наказание.“