kedd, április 30, 2024
HomeBasketballBonn lemarad a Bajnokok Ligája négyes döntőjéről

Bonn lemarad a Bajnokok Ligája négyes döntőjéről

A Telekom Baskets lemaradt a Bajnokok Ligája négyes döntőjéről. A Bonn hazai közönség előtt veszítette el a harmadik mérkőzést a Peristeri ellen

A címvédő Telekom Baskets Bonn lemaradt a Bajnokok Ligája elődöntőjéről. A bonni klub kedden hazai közönség előtt 77:89 (43:51) arányban elveszítette a görög GS Peristeri elleni harmadik negyeddöntős találkozóját, ezzel a nyitó vereség után megfordította a sorozatot. A Bonn számára mindenekelőtt a vendégek magas hatékonysága – akik dobásaik több mint 61 százalékát értékesítette – került a következő fordulóba.

„Ez kemény dolog. Egész szezonban keményen dolgoztunk ezért a pillanatért, de ez nem volt elég” – mondta a bonni Brian Fobbs a DAZN mikrofonjánál: „Egyszerűen jobbak és fizikálisabbak voltak ma nálunk. Fáj, de nagyszerű szurkolóink vannak, és felemelt fejjel megyünk tovább”. A kiesés ellenére a bonni közönség ünnepelte a csapatot.

Roel Moors belga edző csapata, amely jelenleg a Bundesliga nyolcadik helyén áll és a közvetlen rájátszásért küzd, az első negyed végén tízpontos hátrányba került a jó első percek ellenére. A záró játékrész hajrája előtt nem sokkal a hátrány egy pontra csökkent, de a Baskets képtelen volt felzárkózni. Ehelyett a különbség újra folyamatosan nőtt