петък, май 3, 2024
HomePremier LeagueБез Кристиано Роналдо: МанЮнайтед завърши наравно с Лестър

Без Кристиано Роналдо: МанЮнайтед завърши наравно с Лестър

Манчестър Юнайтед не успя да стигне по-далеч от равенството срещу Лестър Сити. Отсъствието на Кристиано Роналдо беше забележимо при неубедителното равенство 1:1 на „червените дяволи“.

За да донесе футбол от най-висока класа на „Олд Трафорд“ през следващия сезон, Манчестър Юнайтед се нуждае от три точки в почти всеки мач, докато сезонът наближава своя край. Не помогна и фактът, че суперзвездата Кристиано Роналдо отсъстваше поради заболяване за сблъсъка с Лестър. Той бе заменен от Бруно Фернандес в атакуваща комбинация със Санчо, Погба и младия Еланга.

На първо място обаче бе задействана задната линия на „червените дяволи“. Още в началото Барнс откри резултата с глава (2). Малко по-късно крилото на „лисиците“ пробва два пъти от разстояние – отново без успех (11-и, 12-и). Това беше всичко за момента в една игра, която рядко наистина забавляваше, да не говорим за темпо или интензивност. Едва в 27-ата минута Бруно Фернандес излезе напред, но Шмайхел спаси най-добрата възможност в мача. От другата страна Ихеаначо (31-ви) и отново Барнс (35-ти) пропуснаха.

След нулевото първо полувреме и двата отбора продължиха да се борят в началото на второто полувреме. Едва в 63-ата минута нещата станаха наистина опасни – и звънецът удари. Ихеаначо насочва към вратата кръста на Мадисън. Преднината обаче не продължи дълго. След изстрел на Бруно Фернандес и спасяване на Шмайхел, Фред прахоса топката (66-и).

Ихеаначо пропусна да отговори със своя чип (71), а минута по-късно де Хеа спаси отлично удара с глава на Фофана. Ударът на Мадисън в късия ъгъл не даде никакъв шанс на испанския вратар (80-и). Единственият проблем беше, че предполагаемият гол беше отменен след проверка на VAR. При това Ихеаначо фаулира Варан.

ManUnited се бореше напразно в заключителните минути и в крайна сметка беше добре обслужен с равенството. В събота „червените дяволи“ гостуват на Евертън (13.30 ч.). В четвъртък (21:00 ч.) Лестър вече очаква ПСВ Айндховен в четвъртфиналите на Лига Европа.