неделя, май 5, 2024
HomeBundesligaБайерн не се поддаде на турбуленцията във Фрайбург - РБ открадна шоуто...

Байерн не се поддаде на турбуленцията във Фрайбург – РБ открадна шоуто от BVB

Следващото първенство на Германия за ФК Байерн е все по-близо, тъй като мюнхенският тим спечели категорично във Фрайбург в събота, а BVB загуби от Лайпциг вечерта. В мазето Билефелд премина през Херта

BVB загуби с 1:4 на разпродаден стадион

Борусия Дортмунд загуби дългоочаквания топ мач с 1:4 срещу РБ Лайпциг пред 81 365 зрители. BVB пропусна шансовете си в началото на мача и бе наказан от Лаймер след 21 минути. Малко по-късно австриецът дори покачи на 2:0 (30.). След почивката Дортмунд беше твърде безобиден в офанзивен план, поради което РБ получи възможност да увеличи преднината си на 3:0 чрез брилянтна комбинация на Нкунку (58.). 1:3 на Мален донесе надежда само за 120 секунди (84-та), защото Дани Олмо оформи крайния резултат 4:1 (86-та). Вестфалци вече изостават с девет точки и вероятно могат да забравят за титлата.

Пет гола след почивката: Байерн победи Фрайбург

А също така защото Байерн направи следващата стъпка към защитата на титлата си в събота следобед: Мюнхенци спечелиха с 4:1 във Фрайбург, преминавайки през генералната си репетиция за предстоящия четвъртфинал в Шампионската лига срещу Виляреал. След уморително първо полувреме свободният удар на Кимих даде решаващия тласък. Завърналият се в стартовата единайсеторка Горетцка вкара в празната врата, след като Флекен се бе разминал с топката (58-ата минута). Бърз отговор имаше Жокер Петерсен, който направи 1:1 само 17 секунди след влизането си като резерва (63-та минута). Жокерът на Байерн Гнабри направи 2:1 преди началото на последния четвърт час (73-ата минута), а Коман и Сабитцер окончателно сложиха капака (82-ата, 90-ата +6-ата минута). В бурното второ полувреме имаше и известно объркване относно промените – прочетете всичко за грешката на мюнхенци при смяната във Фрайбург тук.

Завръщането на Магат на пейката се провали

Феликс Магат се завърна в Бундеслигата, но при завръщането си на скамейката Херта БСК допусна 16-ото си поражение в лигата: При 1:2 в Леверкузен всичко се случи особено в последните десет минути от първите 45 минути. Байер 04 поведе чрез двойно попадение на Аларио и Белараби (35-ата, 40-ата), на което Дарида намери бърз отговор (42-ата). След смяната на полетата Werkself имаше повече шансове, но победата остана минимална. Докато Леверкузен затвърди третото си място, Херта беше изтласкана от Билефелд до 17-о място.

Липсата на шансове струва победата на VfB в Билефелд

Въпреки че изоставаше на почивката, Арминия постигна щастливо равенство 1:1 срещу VfB Stuttgart. Швабите започнаха с размах и поведоха след 25 минути чрез дузпа за игра с ръка, реализирана от Калайджич. Преди почивката Мармоуш потегли сам към вратата на Арминия, но небрежно пропусна да вкара за 2:0 (40-ата минута). Малко неочаквано Билефелд изравни чрез Крюгер (59-и), а след това шансовете на Щутгарт продължиха да се увеличават. Пример за това беше 78-ата минута, когато VfB пропусна обещаващ троен шанс в рамките на няколко секунди.

SpVgg пазачът Linde изнервя Франкфурт

Ейнтрахт Франкфурт се провали в генералната си репетиция за очаквания с нетърпение домакински мач от Лига Европа срещу Барселона в четвъртък: хесенци не успяха да стигнат по-далеч от равенството 0:0 у дома срещу отбора от дъното на таблицата Фюрт, който събра едва втората си точка навън. Франкфурт разви твърде малко пробивна мощ – и това, което идваше към вратата, беше обезвредено от добре представящия се страж на Фюрт Линде. Със своите 39 точки SGE остава в ничията земя в таблицата.

Междувременно TSG 1899 Хофенхайм претърпя поредния си неуспех след поражението с 3:0 в Берлин преди международната пауза: отборът от Краища загуби с 2:1 у дома от промотирания Бохум. Победител в мача за VfL беше Асано (28-ата, 59-ата). За Хофенхайм единствено чуждестранният играч Раум отбеляза гол под погледа на националния треньор Ханси Флик. Въпреки това 1899 все още изостава само с една точка от четвъртия Лайпциг преди вечерния мач.