сряда, май 8, 2024
HomeBasketballБайерн държи Бон на разстояние

Байерн държи Бон на разстояние

Шампионът Алба Берлин изостава от музиката в лигата, но сега зададе темпото във Вюрцбург и спечели точно като лидера в лигата Бон в Олденбург. На втория в класирането Бавария предстои вечерта да изиграе малкото дерби с Байройт.

Баварците остават на върха в таблицата. В неделя мюнхенският тим победи средния Байройт с 83:60 (39:32) и има рекорд от 14:4 победи. Това беше шестият пореден успех за баварците. Баварците направиха серия от 14:0, за да поведат с 18:5 след пет минути и половина. Особено Дешан Томас започна с яростен старт, като отбеляза 13 от първите 21 точки на Мюнхен. След като през втората четвърт домакините малко загубиха ритъма си, след почивката те отново контролираха играта.

И двата отбора трябваше да се справят без старши треньорите си. Андреа Тринчиери от Мюнхен взе почивка и предаде на Славен Римац, но продължи играта в зала. Раул Корнер от Байройт е болен и е заменен от Маурисио Пара.

Силна последна четвърт на Берлин

Междувременно

Meister Alba Berlin остава близо до челните места. Столичният тим спечели с 82:70 (38:40) в С.Оливер Вюрцбург след силен финален период и записа седма поредна победа като гост. Берлинчани вече са шести, но все още имат мачове за наваксване. За Вюрцбург това беше десето поредно поражение. Вюрцбург натрупа преднина от 40:38 на полувремето благодарение на предимствата си в близост до коша. Домакините поддържаха малка преднина и след третия период. Въпреки това серия от 10:0 в началото на четвъртата четвърт обърна мача и гостите доминираха в последния период с 32:15. Националният баскетболист Йоханес Тийман вкара решаващата тройка две минути преди края на мача, когато часовникът изтичаше, за да направи резултата 74-66.

Bonn се откъсна с 19:4

EWE Baskets Oldenburg остават без победа под ръководството на новия си старши треньор Ален Абаз: отборът от Долна Саксония загуби с 65:89 (34:38) у дома от Telekom Baskets Bonn. Това беше третото поражение при Абаз и осмото поредно. Олденбург остава в дъното на таблицата. Гостите завършиха третата четвърт със серия от 19:4 и поведоха с 63:48 преди последния период. Плеймейкърът на Бон Паркър Джаксън-Картрайт потвърди силната си форма напоследък с 25 точки и така допринесе значително за това Telekom Baskets да остане близо до баварците в класирането.

FC Bayern München – medi Bayreuth 83:60 (24:11,15:21,22:15,22:13)

Боли FC Bayern München: Томас 21, Джарамаз 13, Обст 11, Сиско 7, Радошевич 6, Шилинг 6, Джордж 5, Вайлер-Баб 5, Огунсипе 3, Лучич 2, Обиеси 2, Уолдън 2.
Байройт: Аним 14, Торнтън 10, Саюс 7, Уелс 7, Уолрат 7, Джалалпур 5, Ален 3, Брунке 3, Джосаар 2, Сандърс 2