vasárnap, május 19, 2024
HomeBasketballA Bayern sakkban tartja a Bonnt

A Bayern sakkban tartja a Bonnt

A bajnok Alba Berlin lemarad a zenit mögött a bajnokságban, de most Würzburgban megadta a tempót, és a listavezető Bonnhoz hasonlóan nyert Oldenburgban. A második helyezett bajorok előtt este a Bayreuth elleni kis derbi áll.

A bajorok továbbra is vezetik a tabellát. A müncheniek vasárnap 83:60-ra (39:32) verték a medi Bayreuthot, és 14:4-es győzelmi mérleggel állnak. A bajoroknak ez volt sorozatban a hatodik sikerük. A bajorok egy 14-0-s futással öt és fél perc után 18-5-re vezettek. Különösen Deshaun Thomas kezdett villámrajtot, aki a müncheniek első 21 pontjából 13-at szerzett. Miután a házigazdák a második negyedben kissé elvesztették a ritmust, a nagyszünet után ismét ők irányították a játékot.

Mindkét csapatnak a vezetőedzője nélkül kellett boldogulnia. A müncheni Andrea Trinchieri szünetet tartott, és átadta Slaven Rimacnak, de követte a játékot bent. A bayreuthi Raoul Korner megbetegedett, és Mauricio Parra helyettesítette.

Berlin erős utolsó negyedórája

A

Meister Alba Berlin eközben továbbra is közel van az első helyekhez. A fővárosiak 82:70 (38:40) arányban nyertek a s.Oliver Würzburg otthonában egy erős zárószakaszt követően, és sorozatban hetedik idegenbeli győzelmüket jegyezték. A berliniek már a hatodik helyen állnak, de még vannak meccsek, amiket be kell pótolniuk. A Würzburg számára ez volt sorozatban a tizedik vereség. A Würzburg a félidőre 40:38-as előnyre tett szert a kosár közeli előnyöknek köszönhetően. A házigazdák a harmadik harmad után is megőrizték szűk előnyüket. A negyedik negyed elején azonban egy 10-0-s futás megfordította a meccset, és a vendégek 32:15-re megnyerték a záró szakaszt. A válogatott kosárlabdázó Johannes Thiemann két perccel a mérkőzés vége előtt, az idő leteltével dobta be a döntő hárompontost, amivel 74-66-ra alakult az állás.

Bonn 19:4-re elhúz

Az EWE Baskets Oldenburg továbbra is nyeretlen az új vezetőedző, Alen Abaz irányítása alatt: az alsó-szászországi csapat 65:89 (34:38) arányban kikapott a Telekom Baskets Bonn otthonában. Ez volt a harmadik vereség Abaz alatt, és a nyolcadik egymás után. Az Oldenburg továbbra is a tabella utolsó helyén áll. A harmadik negyedet 19:4-es rohammal fejezték be a vendégek, és a záró játékrész előtt 63:48-ra elhúztak. A Bonn játékmestere, Parker Jackson-Cartwright 25 ponttal igazolta az utóbbi időben erős formáját, és ezzel jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a Telekom Baskets a bajorok közelében maradjon a tabellán.

FC Bayern München – medi Bayreuth 83:60 (24:11,15:21,22:15,22:13)

Pontok FC Bayern München: Thomas 21, Jaramaz 13, Obst 11, Sisko 7, Radosevic 6, Schilling 6, George 5, Weiler-Babb 5, Ogunsipe 3, Lucic 2, Obiesie 2, Walden 2.
medi Bayreuth: Anim 14, Thornton 10, Sajus 7, Wells 7, Wohlrath 7, Jalalpoor 5, Allen 3, Bruhnke 3, Joesaar 2, Sanders 2.